Обновено
GBJ 10PCS APMT1604 PDER -ДП ZM1125 Мелничката Внесува Сечење Алатки за BAP400R Вртење Внесува Алатка Носителите на Обработка за Тешко Нерѓосувачки Челик и Железо Делови (APMT1604PDER-ДП ZM

GBJ 10PCS APMT1604 PDER -ДП ZM1125 Мелничката Внесува Сечење Алатки за BAP400R Вртење Внесува Алатка Носителите

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 640.80

☞ZM1125 : HRC30-HRC50, ZM2125 : HRC60. Двете наменета за обработка на челик делови и нерѓосувачки железо делови.Погоден за полу-завршна обработка и roughing општи наизменична ; KM51 : PVD слој карбид внесува особено за леано железо делови; ZM25 : PVD слој карбид внесува главно за нерѓосувачки железо и челик делови помалку од HRC30. H2 погоден за roughing и М2 за завршувањето користи. ; BP010 : CVD слој за заеднички челик делови. ☞Апликација : 5 видови на моделот може да се избираат во зависност од материјалот.За обработка нерѓосувачки челик железо, леано железо делови (на пример,. 4140 легиран челик ) и нерѓосувачки железо, обработка спектар варира од HRC30 ° до HRC60 .инсталиран на 400 R Серија Крајот мелничката држачот. ☞Слој : PVD .Слој endows внесува силна отпорност, добра подвижност со висока прецизност, висока заврши и висока отпорност на абење. ☞Предности : карбид матрица комбинација со Al Ti N слој на композитни multilayer структура во голема мера го продолжува работниот век на алатка за сечење , има супер силен филм-база на сврзување сила и екстремно низок коефициент на триење. ☞Пакетот вклучува : 10 PCS APMT1604 PDER Карбид мелничката влошки. ☞ZM1125 : HRC30-HRC50, ZM2125 : HRC60. Двете наменета за procssing челик делови и нерѓосувачки ironparts.Погоден за полу-завршна обработка и roughing општи наизменична ; KM51 : PVD слој карбид внесува особено за леано железо делови; ZM25 : PVD слој карбид инсерти за нерѓосувачки железо и челик делови помалку од HRC30. H2 погоден за roughing и М2 за завршувањето користи. ; BP010 : CVD слој за заеднички челик делови.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ТMax P, Негативен стил, двострано карбид insert (внеси).Идеален за надворешни вртење, големи компоненти, и теш�

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

3 За висока цврстина материјали и леано железо 3 За висока цврстина материјали и леано железо 4 Метална п�

Изберете WIDIA Напредни материјал оценки за подобрени перформанси и поголема отпорност на абење.CW2015 одде�

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Број на модел : CNMG160608 ZC2512.и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјало

Стабилна Сечење.Стандард Прекинувач.За користење со Леано Железо.CVD обложени одделение UC5015...

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Општи Сечење.FH Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени одделение UE6110 за челик вртење.Мицубиши Мат�

Стабилна Сечење.ЛП Прекинувач.За употреба со Челични.Земја на потекло : сад.Мицубиши Материјали САД Corpora

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи�

Стабилна Сечење.GЈ Прекинувач.За користење со Топлинаотпорни Легури, Титаниум Алуминиумски.Земја на по�

10 Pcs (1pack) CNC карбид Внесува RPEW1003 MOBG OP1030 Општи материјали без превозот.Одделение : Погоден за обработка на �

Карбид ,Слој : PVD,За обработка :завршувањето на челик.На инсерти има висока цврстина, низок коефициент

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

ВИЕ сте КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 3 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBI

Стабилна Сечење.ПРАТЕНИКОТ Прекинувач.За употреба со Челични.Земја на потекло : сад.Мицубиши Материјал�

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи�

Нестабилен Сечење.GK Прекинувач.За користење со Леано Железо.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува

Нестабилен Сечење.ЛП Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени карбид одделение MC6025 за челици со цр�

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Scroll