Обновено
JINGLING Дијамант Мелење Глава 3-8мм 1/8-5/16 Куршум Должина 3/4 Brazed Ротари Умре Мелница Поени Burrs месо тело 8мм Ронки 46 Алатки за Камен CNC Рутер

JINGLING Дијамант Мелење Глава 3-8мм 1/8-5/16 Куршум Должина 3/4 Brazed Ротари Умре Мелница Поени Burrs месо

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2008.80

Шефовите Форми : КУРШУМ; Глава Дијаметар(Максимум) : 8.6 mm (5/16 инчен); Глава Дијаметар(Min) : 3мм (1/8 инчи).Глава Должина : 20mm (3/4"); месо тело со дијаметар : 8мм(5/16"); Вкупната Должина на : 90mm(3-9/16"); Ронки : 46 (Крупни).Погоден за мелење на работ од камен, стакло, метал, шуми, школки, плочка.Иновативни дијамант BRAZED ротари поени burrs.Трае и до двоен живот подолго од конвенционалните дијамант обложени ротари поени.JINGLING Дијамант Мелење Глава 3-8мм 1/8"-5/16" Куршум Должина 3/4" Brazed Ротари Умре Мелница Поени Burrs месо тело 8мм Ронки 46 Алатки за Камен CNC Рутер Код 8320mm Спецификации : Име на Производ : Дијамант Brazed Мелење Главата Глави Форми : КУРШУМ Глава Дијаметар(Максимум) : 8.6 mm (5/16 инчи) Глава Дијаметар(Min) : 3мм (1/8 инчи) Глава Должина : 20mm (3/4 инчи) месо тело со дијаметар : 8мм (блиску до 5/16 инчи) Вкупна должина : 90mm (3-9/16 инчен) Ронки : 46 ( Многу Крупни) Крупен чакал дијамант, најдобри за мелење мермер, гранит Користат мокри или суви Вода или на други ладење агент се препорачува за подолг живот на бит Иновативни дијамант BRAZED ротари поени burrs.Трае и до двоен живот подолго од конвенционалните дијамант обложени ротари поени Редовен Воздушен поштенски од Кина, на сад и трае 10-20 дена испорака за вас дома Добредојдовте да ја Посетите Нашата Продавница : www./shops/Diamond Tools30.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Меките гуми за џвакањеfriendly влакната идеален за возраст од 38 Одржливо одгледува бамбус.Природно еко одр�

Оперативен Притисок : 0~10.2 kgf / cm2 (0~1.0 Mpa).Негативниот Притисок : 750mmhg (10 Torr).Температурата на работа Опсег : 0~6

Овој сет содржи 8 закачалки во сите 7 silken ткаенинаопфатени поместена закачалки 3 се offбела, 1 розова, 1 кафе

Mfr : JULABO.Серија : PRESTO A45 Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип На Производ : Активен, Оборотните Чилер / Г

¡¾Small форма фактор пакет¡¿На MPXV7002 серија piezoresistive сензор во мала форма на фактор пакет (СОП) е напредна мо

Доаѓа со Сертификат за Автентичност и Beckett Автентикација.Категорија; МАК Autographed Разно Предмети.ЛАРИ МИЛ�

1952 Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

за Занаетчии : 919167784 Воздушниот Компресор, 91916770 Компресор, 919152160 Воздушниот Компресор, 919167710 Воздушниот К

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

C3 Микрожито Волфрам Карбид Секачи.Се користи за рачно изработени врата или други машини.Цврст Челик, Пр�

Star Smilez направи оралното здравје, забава.Стоматолошката модел има 4 чистење со забен конец локации кои се

1.Живописни Слика Совршен Бои Највисок Квалитет На Слики на располагање; 2.Три различни големини се дост

Брзо скенирање на книгата без демонтажа и монтажа.Нема потреба да се носат прст манжетни за автоматски �

ДИМЕНЗИИ И БОЈА Овој стандард индустриска лента е 1" (24 MM) во ширина и 30 ft во должина.Етикета произведувач

Можете да се обидете да се прошири производната линија од мали protractor, но дури и една мала грешка ќе се на�

ღ Идеална работа асистент : директорот стол е идеална работа асистент за beauticians и режисери, актери или п�

ГОЛЕМИНА : 9 од 3 инчи и 0.12 инчи дебела.Долготраен акрилик материјал е лесен, но не е мало.ТРИДИМЕНЗИОНАЛН�

Направени од издржлив никел позлатен материјал.Кошница се вклопува во една чаша во време, во триаголен �

Притисок Switch Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагм

✔Мултифункционален облека закачалки може да се задржи вашата гардероба чисти.Тркалезната и мазна раб �

70% Памук, 30% Полиестер.Увезени.Еластична затворање.Машина За Миење.Француски тери потење за години.Редов

Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на firsttoпазар иновации разви

Сигнал на излез линија (жолт)3 Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и до

Пространа седиштето Седиште димензии : 18.5"W x 10"Г Splayed нозе обезбедува трајност за секојдневна употреба.Д�

Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилскатаодделение винил, индустријата е �

925 Sterling Silver Факултативна Гравирање.Висина : 5.75".Тежина во грама : 112 Подарок Заградени.Направен во Израел..

Scroll