Обновено
AIZYR Безжичен WiFi Repeater Бустер, WiFi Долго Сигнал Засилувач 300Mbps WiFi Range Extender со 2 Надворешни Антени,Црна,велика БРИТАНИЈА Приклучок

AIZYR Безжичен WiFi Repeater Бустер, WiFi Долго Сигнал Засилувач 300Mbps WiFi Range Extender со 2 Надворешни

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1504.80

★ Се прошири на Вашиот Wi Fi Опсег : Wi-Fi range extender се работи за проширување на Wi Fi сигналот на главниот рутер и понатаму соби, целосно ги опфаќа мрежа мртви зони со појак сигнал, се оптимизира вашата домашна безжична покриеност. ★ Лесно Подесување : Plug and play, ѕид-монтирани дизајн со мини големина, следете ги прирачник за корисникот за да поставите лесно, без комплексни чекори и технолошки експерт потребно. ★ Две Работни Модови : Бустер Режим (Безжична Врска) и АП Режим (Жичана Конекција) Поддржани.Оваа Wi Fi Бустер со вграден нов чип и интегрирани антени лесно може да ја зголеми вашата wifi да е тешко да се постигне места, така што можете да сурфате на интернет, без ограничување. ★ Компатибилен со 99% од Рутери : Компатибилен со 802.11 n/g/б уреди, работа со која било безжична мрежа, рутерот и Wi-Fi вклучено уреди вклучувајќи ги i Phone, i Pad, Таблет, Лаптоп, Десктоп и сл. ★ Безбедност : Нема потреба да се инсталира било каков софтвер за оваа wifi бустер.Поддржува WEP, WPA, WPA2 WPA/WPA2 методи на шифрирање за да се спречи неовластен пристап и следење. 1. Универзална Компатибилност На безжичниот спектар полнила работат со било IEEE802.11n/g/б 2.4 GHz рутер,модем, и пристапна точка, што го прави лесно да се прошири и зајакне вашата мрежна конекција.2. Нема Повеќе Мртви Zones Reliable Wifi Мрежа со брзина до 300 Mbps покривање на вашата дневна соба, спална соба, подови, тоалет, гаража.Идеален за зголемување и проширување на Wi Fi во текот на сите на вашиот дом.3. Две-mode да се chosebooster Режим:На бустер режим се користи за да се прошири на Wi Fi покривање на постојните безжични мрежи.АП Режим:ова го претвора жичана мрежа за безжична мрежа, без потреба да го поставите plug and play.

Повеќе детали

Antenna:
2* 2dBi External Antennas (Fixed)
Work Mode:
AP/Booster
Frequency Range:
2.4-2.4835GHz
Wireless Transmit Power:
20dBm(MAX EIRP)
Wireless Security:
64/128 bits WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES)
PACKAGE:
1x Wifi Booster :

Слични производи во категоријата

Тоа интелигентно слуша командите и известувања дека вашиот ZБран мрежата да испраќа, активно снимање на

Или постави преку прелистувач, веб страница(192.Нашите 1200 Mbps Wi Fi спектар полнила, не само да им помогне на �

360 степени на високобрзина на конекција за среќно Сурфање HD видео и да онлајн игра.【2 Начини】1.【Лесен за

Сигурна безжична мрежа која опфаќа вашата спална соба, тоалет, гаража, двор, хотел и ресторан.Купи со дов

Plug and play : едноставен за инсталација и употреба.Нема Повеќе Мртви Зони : Елиминирање на мртвите места во п

Лесно да се Постави: НЕ Треба да внесете било URL!Кога користите безжичен прилагодувања, тоа автоматски �

【Лесно да се Постави s мрежа работи правилно пред да се користат.Нема потреба да го користите копчето за

Напојување преку USB интерфејс.Два вида на поставување начини : жичен и безжичен.Преносот го оценувате до

Безбедна Дисипација на Топлина Дизајн : изолирани дисипација на топлина дизајн може ефикасно да се спре

Тоа е 2d Bi Антени обезбедување дури и подобро безжична перформанси, пренос стапки.СПЕЦИФИКАЦИИ И КАРАКТЕ

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Идеален за HD видео стриминг Флеш : 8 MBAntenna : 4*2d Bi Надворешни Omni насочен Антената на Безжичниот Стандард : IEE

RE650 Ова пред се во сопственост или обновена производ е професионално да се проверуваат и тестираат да ра

300 Mbps Висока Трансмисија го оценувате : Dual безжична бендови од 2,4 GHz и 5 GHz .што резултира во силни, сигурен W

4 GHz, до 867 Mbps за 5 Ghz, кој ги минимизира загуба на податоци.Со ладење дупки на секоја страна од производот, п

Вклучува Мрежа карактеристики како Smart Роаминг и Еден WiFi Име.Лесно подесување со еден допир на копче.Раб

5 W; со 1 *5 V / 2 A USB ѕид конектор за адаптер; USB / DC факултативна напојува Режим, еден 30cm моќ кабел со 1 машки DC п

Scroll