Обновено
Bussmann CB174-15 CB174 Серија, Тип III, Прирачник за Ресетирање на Панел Планината Коло Прекинувач (15 Amp), 1 Пакет

Bussmann CB174-15 CB174 Серија, Тип III, Прирачник за Ресетирање на Панел Планината Коло Прекинувач (15 Amp),

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 424.80

Се продаваат поединечно.CB174 Серија, Тип III, Брзо се Поврзете прекинувачи обично се употребува во помошни и додатокот кола за камиони, автобуси, RVs и морските апликации.Денес, Bussmann производи продолжуваат да се одразуваат долгогодишна традиција на обезбедување fusible коло заштита и електрична безбедност решенија кои помагаат да се заштити опрема и да се овозможи сигурен, ефикасен енергија дистрибуција.Тоа е повеќе од 100 години од Bussmann браќа прв започна со производство на осигурувачи од подрумот од својот дом.Не-осветлени, прирачник за ресетирање, панел планината дизајн со 1/4 инчи брзо се поврзете терминали за лесна инсталација.Од скромните почетоци во Сент Луис, Мисури, да глобален производ и дистрибуција на мрежа, Bussmann име е синоним за технолошки иновации.И во тој временски распон, Bussmann прерасна од обезбедување на осигурувачи за horseless вагони и втората Светска Војна авион, да се нуди повеќе од 30.Се продаваат поединечно. 15 Amp, 32 Vdc, 250 Vac.Од скромните почетоци во Сент Луис, Мисури, да глобален производ и дистрибуција на мрежа, Bussmann име е синоним за технолошки иновации.И сега што Bussmann производи се дел од Eaton, индустријата е топ иноватори на осигурач технологија и прекинувачи се обединија за да се обезбеди крајна лидерство во спој заштита.Всушност, во текот на изминатите 100 години, Bussmann производи се примени повеќе од 3,000 нови и дизајн патенти, со повеќе од 350 глобалната активни патенти.Ресетира рачно со копчето на изложени крајот.Тоа е 100 години од Bussmann браќа прв започна со производство на осигурувачи од подрумот од својот дом.Нашето наследство на развој на иновативни производи и решенија произлегува од тим на високо талентирани индустриски експерти.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ова коло прекинато е водоотпорен заштитен капак.Лесно да се инсталира, може да биде инсталиран на секој

5 A @ 14 Vdc 1 Пакет.Телото Висина (со Исклучок на Терминали) : 1.02" (26 mm) кои се повисоки од традиционалните осиг

GLOSO E521 Тип 2, Модифицирани Ресетирање, Без Заграда, Студ Коло Прекинато 6 A, 1 Пакет.Тип 2 Модифицирани Ресе�

Компактен и лесен дизајн,да ги Исполнуваат С А Д J1625, J1171, UL1500 (Палење Заштитени) 1 / 4" од не ' Рѓосувачки Чел�

#1032 Studs Каде Терминали може да бидат Поставени до 1 / 2".Висока и ниска температура отпор (40°C85°C), трајни и д�

【Прирачник за Ресетирање】Manual копчето за ресетирање може да дејствува како господар исклучите прекину

Scroll