Обновено
Фунта Печат PTFE6x36-RDx25 PTFE Тефлон Род, 6 Дијаметар x 36 (Пакување од 25)

Фунта Печат PTFE6x36-RDx25 PTFE Тефлон Род, 6 Дијаметар x 36 (Пакување од 25)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 599.76

Фунта Печат & Снабдување со Тефлон PTFE род надминува најмногу пластика кога станува збор за хемиска отпорност и перформанси во екстремни температури.Фунта Печат & Снабдување со Тефлон PTFE прачки се спротивстави на повеќето растворувачи и е одличен електричен изолатор.Фунта Печат & Снабдување со Тефлон PTFE прачки може да се користи на отворено.Температурата опсег : минимум -350 F до максимум 500 F.Фунта Печат & Снабдување со Тефлон PTFE прачки се направени со богородица Тефлон PTFE смоли, овој Материјал има лизгава површина и ги надминува најмногу пластика кога станува збор за хемиска отпорност и перформанси во екстремни температури.Тоа е отпорен на повеќето растворувачи и исто така е одличен електричен изолатор.Фунта Печат Inc.Тефлон PTFE прачки може да се користи на отворено.PTFE6x36-RDx25.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【ДОБАР ДИЗАЈН】 x 250mm 12mm / 10" x 1 / 2" Акрилик Бела Линија Род.се користи за Архитектонски Модел Правење DIY 【�

Дувачкиот Солидна Тркалезни Прачки Струг Бар Акции за DIY Занает 50mmx2mm 20pcs.Површина е мазна, лесна за облик

【ДИМЕНЗИИ】 Должина : 1m / 3.28 Ft;Надворешниот Дијаметар : 15mm / 0.59" 【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】 ПОМ род е н

Highspeed Челик Алатки се добри за општа намена апликации.Тоа не е препорачливо да се користи за работа сред�

✅Карбонски Влакна Род : Дијаметар : 0.8 mm Должина : 500mm; ✅Answer : ___________________________ Note : Сите Карбонски Влакна Род

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Широк Апликации Овие прачки може да се намали и ф�

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

Одлична Цврстина.Добро димензионална стабилност.Лесно Да Се Машина.Висока Отпорност на растворувачи.Ace

Материјал : Црвена бакар круг на прачка, кој се користи за различни минијатурни оски, модели, итн.Стабилн

Покрај тоа, алуминиумска лента е совршено обликувани во зависност од трансформација во потребните дета

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1

2024 Алуминиумски Шипки T4, 1 1 / 2" (1.50") Дијаметар x 3 Метри Должина.Дијаметар Толеранција : + / .012"Темперамент T4.

KFid Fran Пластични Круг Род,9 / 32 инчен Кол 20 инчи Должина,Бела FRP Fiberglass Круг Род Инженеринг Пластични Bar Product �

Род Акции за Општа Намена Алуминиум Легура Тип 2011 Дијаметар од 2, Во Должина Од 6 Ft Неполиран Заврши Темпе

Модел : S221 Суров материјал : месинг.Облик : Тркалезна;.Дијаметар : 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.6 mm / 2.0 mm / 2,5 mm.За различни

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

БАКАР ВОЛФРАМ РОД 1 / 2" X 12" LONGGrade : 5023570% W 30% CUAvailable во големини 3 / 32" 31 / 2" Diameter4"8"12" Должини на располагање(Диј

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина :

【ДОБАР ДИЗАЈН】 247mm х 8мм / 10" x 5 / 16" Акрилик Светло Виолетова Линија Род ги користат за Архитектонски Мод

Висока прецизност : Дијаметар на круг вратило има високо прецизни може да се обезбеди точна појавување �

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Д�

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина :

Волфрам челик круг бар цврстина : 91 степени, волфрам карбид,има силна отпорност на абење, висока цврстин�

【ЛЕСНО ДА се КОРИСТИ】 Тоа е лесно да се машина, стабилна во обработка на перформанси и добрата во затег�

Лесно изработени керамички користење на стандардни секачи и практикисе користи како направат прототип

✅ TA2 Титаниум Изгледа Како Челик Со Сребренасива Сјај.Тоа Е Транзицијата Метал ✅ Димензии : Дијаметар : 4

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 8";

Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето �

Одделение 9008 / C2 (10% Кобалт).Жито Големина : СубMicron.Дијаметар на Толеранцијата (h6) : +0 / 0.00035 Цврстина : HRa 92.0 /

Scroll