Обновено
Spectrol 3296X-1-202/64X202 Плоштадот Cermet Тример Potentiometer, 2к Ohm, 25 Пак, 1/2 Вати, 4.83 mm W x 10.03 mm H x 11.05 мм L (Пакување од 10)

Spectrol 3296X-1-202/64X202 Плоштадот Cermet Тример Potentiometer, 2к Ohm, 25 Пак, 1/2 Вати, 4.83 mm W x 10.03

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 189.60

Отпор опсег : 10ω да 2kw, толеранција : 10 проценти и моќ оценка : 0.5 W во 70 степен в.Страна прилагодување.Бројот на врти : 25 номинална и изолација отпор : 1000mw.Конекција : лемење иглички.На тип на производ е Spectrol 3296 X-1-202/64 X202 Плоштадот Cermet Тример Potentiometer, 2к Ohm, 25 Пак, 1/2 Вати, 4.83 mm W x 10.03 mm H x 11.05 мм Л Направени во сад, и е произведен од страна на Spectrol/Vishay Corporation.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Име на производ : ротари контрола knob.Имаме мал клуч за knob,Вие може да ја користите за да се прилагоди на в�

Име на производ : Potentiometer;Модел : RV24204 Отпор Вредност : 200 K Ohm;Бунари со Дијаметар : 0.6 cm / 0.23".Навој Дел Дијаме

Име на производ : potentiometer; модел : wh148 100k ohm ; Тип : ротари potentiometer.Тип на : слободен Линеарна (Тип Б); карактер�

Замена аудио knob.За контрола на ефектот на различни функции,како што се ниво, брзина, глас.Пластични конт�

Dltmysh.Контролира брзината на DCмотор со прилагодување на пулс ширина модулација.Погоден за низок напон и �

Модел : WXD313,Може да се користат како напонски divider, rheostat, тековната контролер.Отпор Вредност : 1 K Ohm Толера�

Име на производ : Potentiometer;Отпор Вредност : 10 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на Вредноста.Тип на : слободен Ли

Potentiometer со dial легенда за низок напон контрола.Континуирано прилагодливи отпор помеѓу нула и 10.000 ohms.Три з

Dltmysh.Контролира брзината на DCмотор со прилагодување на пулс ширина модулација.Погоден за низок напон и �

Име на производ : potentiometer; модел : 3590 S2103 L 10k ohm ; Тип : ротари potentiometer;.Отпор Tolarance : + / 5%; Линеарност : + / 0.25%; Бун

Модел : WH148,Двоен Пресврт potentiometer, линеарна се прошири на отпор,се направи со две групи на отпорник супстр

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен Тип : Тример Отпор Вредност (Ohm) : 1 K Толеранција : 25% М�

Издржлив Дизајн : Компактни, лесни, но цврсти, на potentiometer има одлична издржливост за долгорочна употреба.

Име на производ : Potentiometer;Модел : B10 K;Тип : Ротари Вратило Potentiometer.Функција : Knurled Бунари;Отпор Вредност : 10 K

2 ПАРЧИЊА / МНОГУ 3590 S2502 L 3590 S 5 KR 5 K ohm Прецизност Multiturn Potentiometer 10 Прстен Прилагодливи Potentiometer Switch 2 ПАРЧИЊА / �

Телото Дијаметар : 24 mm.Моќ Оценка ⅓ вати.Черупка Дијаметар : ⅜" (Провира : 3 / 832).Черупка Должина : ¼".Вратил�

Scroll