Обновено
(200 компјутери) 1/2 X 2 (3/8-16 Тема), Рамо Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, од Легиран Челик

(200 компјутери) 1/2 X 2 (3/8-16 Тема), Рамо Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, од Легиран Челик

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1780.80

Рамо завртки се исто така познат како рамо завртки или stripper завртки.Внатрешна хексадецимален штекер диск е исто така познат како Ален диск.На рамо делува како окно или dowel за ротирачки објекти како што се лежишта или bushings.Легиран челик сврзувачки елементи се значително посилни од стандардните ниско јаглероден челик сврзувачки елементи.Дијаметар (Номинална) : 3/8"Дијаметар (Димензија) : 0.375"Нишка на Теренот : 16 Length (Номинална) : 2.625"Нишка Должина : 0.625"Одморите Големина : 1/4"Копче за Ангажман (Минимум) : 0.188"Глава Дијаметар : 0.75"Главата Висина : 0.312"Рамо Дијаметар : 1/2"Рамо Дијаметар (Минимум) : 0.496"Рамо Дијаметар (Максимум) : 0.498"Рамо Должина : 2"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Машина Тема Fasteners Category : Рамо Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Цилиндрични Head Drive Стил : Хексадецимален Штекер Drive Pitch : UNRC Крупни Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Steel Material Одделение : Легури Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : ANSI B18.3А забелешка на нашиот производ слики : авторски права на слики, шематски претставувања.Овие се уметнички renderings која не може да се одрази на точниот изглед, пропорции и/или релативните димензии на вистинските производи.За повеќе прецизни слики и/или технички упатства, ве молиме контактирајте го нашиот клиент тим за поддршка.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

2 DND7 Рамо со Завртки, 5 / 16" X 11 / 4", 1 / 420, PK2 Рамо Со Завртки, Стандард, 316 Од Не ' Рѓосувачки Челик, Шефот Стил Пр

М81.25 X 20mm, на Одморите=5mm, Рамо=10мм.Рамо Завртки, Метрички, Хексадецимален Штекер Диск, Класа 12.9 Челик, Црна

Дијаметар (Номинална) : #8 Thread Теренот : 32 Length (Номинална) : 7 / 16"Навој Должина : 0.187"Производ Класа : Надвореш�

Сврзувачки елементи.Сврзувачки елементи.Приклучок за Навртки и Завртки Сет.Рамо Завртка Socket Head 188 Нерѓо

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

Име на производ : Рамо Гром; Пакет Содржина : 2 парчиња x Рамо Гром.Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна; �

Рамо завртки се исто така познат како рамо завртки или stripper завртки.Внатрешна хексадецимален штекер ди�

6061 алуминиум е силна, лесни материјали кои ги нуди отпорност на корозија, додека рамнина на површината н

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 188 нерѓосувачки челик, додека рам

Тема Големина : 1 / 420 unc завршетоци со; Рамо Големина : 1" x 5 / 16"(L*D).Направени од легиран челик со висока цврс�

воена внатре декоративни дизајн момчиња поправка спајдермен сион tron лепило md помош куче чисти орион ле�

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

Рамо завртки се исто така познат како рамо завртки или stripper завртки.Внатрешна хексадецимален штекер ди�

Тема : M4 Рамо со дијаметар од 5mm рамо должина = 4 / 5 / 6 / 8 / 10 / 12 / 13 / 15 / 16 / 20 / 25 / 30 / 40 Голема побарувачка : Посто�

Со висок цилиндрични главата, приклучок капа на главата сврзувачки елементи имаат вдлабнати возење обл

Одделение 2 титаниум обезбедува висока јачина, е лесен и отпорен на корозија, додека рамнина на површина

Scroll