Обновено
Barbin-Линија Цедилка, Црево Barb Цедилка Едноставна Twist Off Без Пумпа се Потребни за Големи Серии за Пиво Филтрирање

Barbin-Линија Цедилка, Црево Barb Цедилка Едноставна Twist Off Без Пумпа се Потребни за Големи Серии за Пиво

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 998.40

【FUCTION】Подобрува вкусот и јасност на вашиот пиво со филтрирање trub, krausen, хопс, и протеини. 【ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ】Направени од високо квалитетен материјал, солиден и трајни производи за повторна употреба, максимум оперативни температура е 150℉. Совршен за големи серии и сува скокаа пива.Спецификација : Предмет Тип : Пиво Filter Material : Plastic Color : Како што е прикажано во picture Screen : 150 / 100 mesh Maximum Температурата на работа : 65℃/150℉Максимум Оперативни Притисок : До 150 psi Тежина : Околу.Функција : 1. 【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Лесен за употреба и чисти, гравитацијата хранат со користење на вашиот racking св, нема потреба да се pressurize или пумпа, помалку делови да се исчисти, се вклопува 3/8in внатрешен дијаметар св цевки (стандардна големина). 【ШИРОКА ПРИМЕНА】Совршен за големи серии и сува скокаа пива.Вклучува 2 црево barbs, 1/2in(12mm) црево barb, 1/4"(6mm)црево barb на располагање. Ја подобрува вкусот и јасност на вашиот пиво со филтрирање trub, krausen, хопс, и протеини. 【ЗАШТЕДУВА ВРЕМЕ】Заштедува време и пиво, плаќа за себе во неколку серии, се повеќе пиво од секоја серија, полесно и побрзо отколку ладна паѓа или додатоци. Заштедува време и пиво, плаќа за себе во неколку серии, се повеќе пиво од секоја серија, полесно и побрзо отколку ладна паѓа или додатоци. Направени од високо квалитетен материјал, солиден и трајни производи за повторна употреба, максимум оперативни температура е 150℉. Лесен за употреба и чисти, гравитацијата хранат со користење на вашиот racking св, нема потреба да се pressurize или пумпа, помалку делови да се исчисти, се вклопува 3/8in внатрешен дијаметар св цевки (стандардна големина).

Повеќе детали

Item Type:
Beer Filter
Material:
Plastic
Color:
As shown in the picture
Screen:
150 / 100 mesh
Maximum Operating Temperature:
65℃/150℉
Maximum Operating Pressure:
Up to 150 psi
Weight:
Approx. 170g / 6oz
Package List:
1 x Beer Filter :
2 x Barbs :

Слични производи во категоријата

Вртливата орев им овозможува на леснотијата на инсталација за да се испумпува на влезот.Јасна, чиста пл�

Тело направени од специјални хемиски врзани полимер за издржливост.Некорозивен од не ' рѓосувачки чели�

Scroll