Обновено
KOPPACE 2 Милиони Пиксели 1X-14X Големи Поле на Гледање Авто-Фокус Микроскоп Поддршка Фото и Видео Големи PCB Коло Инспекција 13.3 Инчен HD Дисплеј

KOPPACE 2 Милиони Пиксели 1X-14X Големи Поле на Гледање Авто-Фокус Микроскоп Поддршка Фото и Видео Големи PCB

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2639.76

3 "Микроскоп Дисплеј *1 Забелешка : 1、Овој Производ Содржи 13. 4、Овој Производ Не Поддржува Преземање на Фотографии и Видеа.Работното Растојание : 100mm-∞.Електронско Засилување на звукот : 1 X-14 X. 3、Овој Производ Користи Автофокус Слики Без Рачно Прилагодување.Работната Далечина 40-135 MM,должина 180mm, Ширина 180mm (Засилување на Скалирање Ratio) FOV(10cm Работа од Далечина) FOV(30cm Работа од Далечина) 1 X 171mm*92mm 420mm*230mm 2 X 89mm*50mm 196mm*110mm 3 X 71mm*40mm 150mm*84mm 4 X 60mm*33mm 116mm*65mm 5 X 52mm*29mm 101mm*57mm 14 X 24.Тип на сензор : CMOS.8" Мени:Целосно дигитален ИНТЕРФЕЈС дизајн Метод на Работа:Глувчето за Контрола на Излезна Моќ:DC5 V Излез Метод:HDMI Екранот Рамка Судбината:1080 P@60fps/1080 P@50fps Скенирање Метод:Линија по Линија Скенирање Фокус Метод:Автоматскиот Фокус/Еден Клучен Фокус/Прирачник се Фокусира Баланс на Белата боја:Auto/Manual Изложеност:Auto/Manual Електронски Shutter Speed:1/50-тите(1/60-тите)~1/10000s Crosshair Функција:10 Групи на Crosshairs (Може да бидат Преместени нагоре и Надолу),Центар Скала линија (Не Moveable) Складирање:Фотографии и Видеа се Поддржани Функција Замрзнување,Invert/Флип,Анти-Флеш,Широк Динамички,Црна и Бела Режим,Поставки за Времето Јазик:Кинески,англиски,Јапонски Традиционални LED Извор на Светлина:Прилагодливи 280pcs Четири-Двострано Дифузна Одраз LED Печ Светлина,Излезен Напон 12 V,20 W.Дигитален Зум : 1 X-84 X.3 Инчен Електронски Засилување:1 X-14 X Дигитален Зум:1 X-84 X Работи Растојание:100mm-∞ Рака Висина:500mm Кат Големина:330 X300 X10mm Тип на Сензор на:CMOS Пиксели:2 Милиони Пиксели Автофокус Микроскоп Камера Пиксели, Големина:1/2.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Висок Квалитет на Слика : 2 MP Камера,прилагодлив Зголемување Сооднос,50 X да 1000 X ❤Се надеваме дека можете �

Надгради Дигитален Микроскоп : да се ослободиме од ограничување на Android, i Phone и компјутер може да работи �

【ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА】Оваа индустрија микроскоп камерата е со висок квалитет, со висока резолуција, јасн

Со висока осветленост прстен светлина, поддршка 0100% осветленост прилагодување.Висока резолуција на сен

38 MP Камера со HDMI USB 2.0 две outports; Видео снимање resolution : 2 K@30 FPS 1080p@60 FPS; HDMI resoltion : 1920*1080p 60 FPS.USB2.0(Диск бесплатен) :

180 X CПЛАНИНАТА Lens Working растојание : 95mm Зум cпланината Леќа 0.85 µm Video излез : full hd 1080p ( преку HDMI), 720 P( преку USB)р�

* Светлина Прилагодливи : Вграденво 8 LED светла, можете да ги контролирате светлина светлината лесно...

Сместување : метал.Осветленоста контрола : Auto / manual.Крстот курсорот : Поддршка за мултибоја, големина при�

ОДЛИЧНО ФУНКЦИОНИРА500 X USB зголемувачот, осветлување на инспекција област може да се прилагоди од страна

Овој микроскоп поддржува USB што овозможува да се користи со компјутер, лаптоп.Тоа е 500 X зголемување, и по�

Одговара на повеќето видови на мобилни телефони.Доаѓа со LED светла.Применливи да се види играта, концерт

Црна осветлување : Кога треба да се набљудуваат детали на мали објекти, тоа може да се направи на сензоро

Светла LED светло обезбедува доволно светлина на било слабо услови, 2 опрема светлината прилагодливи.Опр�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

3 Корисни Алатки : страна огледало за да се испита е тешко да се види област, да ви помогне да пребарувате

Бинокуларна Рефлектира Светлина Brightfield Meiji Техно е MC Серија Brightfield / Darkfield Прецизни Мерни Системи се спос�

Основна алатка за деца, возрасни, стари лица & прекрасна домашни миленици.Ако сакате да се добие висока д

Поддршка за i OS 8.3 во Објектот Тежина : 200g / 7.Вграденво 8 LED светла и светлината е прилагодлив(тркалото на �

Резолуција : 1920 * 1080 Пиксели, големина : 2.75 µm.Оптички големина : 1 / 3".Боја длабочина : 12 : 12 : 12 RGB.Рамка го оце�

Работата е едноставно, само треба да се контролира со далечински управувач.HD Екран : 4,3инчен екран и во HD

со голема брзина, висока резолуција, јасна слика.ефективни пиксели : SONY 16 Мегапикселна CMOS IMX Сензор.Брано

Прилагодлив, фокусирајќи се и прилагодливи LED светло агол 60 X моќ микроскоп и УВ валута детектор.Светла LE

Scroll