Обновено
X-DREE 10uF 250V axia_l Води Metallized Полипропилен Филм MKP Аудио Capacitor(10uF 220V Conductores axiales Condensador де аудио MKP де película де polipropileno metalizado

X-DREE 10uF 250V axia_l Води Metallized Полипропилен Филм MKP Аудио Capacitor(10uF 220V Conductores axiales

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 193.92

Име на производ : MKP Аудио Capacitor;Обвивка Материјал : Polyster Лента;Dielectric Материјал : Metallized Полипропилен Филм.Дел Број : 106 J;Capacitance : 10u F;Толеранција : ±5%.Номинална Напон : 250 V;Доведе Големина : 0.8 x 37mm / 0.03" x 1.46"(Дијаметар*Должина).Вкупна Големина : 36 x 22 x 16mm / 1.4" x 0.9" x 0.63"(L*W*T);Главна Боја : Жолта(Tamaño вкупно : 36 x 22 x 16 мм / 1.4' 'x 0.9' 'x 0.63' '(L * W * T); Боја на директорот : Amarillo.Тежина : 16g;Пакет Содржина : 1 x MKP Аудио Capacitor(Peso : 16 g; Contenido del paquete : 1 x MKP Аудио Capacitor. 10u F 250 V axia_l Води Metallized Полипропилен Филм MKP Аудио Capacitoraxia_l доведе, преку дупка за монтажа тип, тубуларна дизајн, алуминиум electrolytic capacitor.Користи широко за аудио систем на домашно кино, авто автомобил аудио, комуникација apparatu, итн.axia_l доведе, преку дупка за монтажа тип, тубуларна дизајн, алуминиум electrolytic capacitor.Користи широко за аудио систем на домашно кино, авто автомобил аудио, комуникација apparatu, итн.Опис на Spanish10u F 220 V Conductores axiales Condensador де аудио MKP де película де polipropileno metalizado Nombre del producto : Condensador де аудио MKP; Материјал де ла carcasa : cinta де poliéster; Материјал dieléctrico : Película де polipropileno metalizado Número pieza де : 106 J; Capacitancia : 10u F; Tolerancia : ± 5%Voltaje номинална : 220 V ; Tamaño del кабел : 0.8 x 37 mm / 0.03' 'x 1.46' '(Diámetro * Longitud) Tamaño вкупно : 36 x 22 x 16 мм / 1.4' 'x 0.9' 'x 0.63' '(L * W * T); Боја на директорот : Amarillo Peso : 16 g; Contenido del paquete : 1 x MKP Аудио Capacitor.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ги исполнува барањата на МИЛИ−СПБ, 202, Метод 208 Се состои од capacitance, DC напон, и поларитетот.Метанол, isopropanol

▶ СОСЕМА НОВ Clima Tek Capacitor! ▶ 20 uf / MFD 370 Volt ▶ Капка Во замена, Без Жици Промени или Адаптери е Потребно!...

ОЕМ замена мотор со топката имајќи.Термички заштитена.УЛ признати; АДС уверение.Правец на стрелките на �

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Пакет Тип : Преку Дупка.Структура На : Фиксен Capacitor.Боја : Црвена.Број на модел : CBB Capacitor.Пакет Тип : Преку Hol

Highend SILMIC серија Свила влакна користење на аудио цел capacitor.Највисока оценка меѓу ELNA RFS ROS ROA РОБ серија.Свил

55°Cto +85°C Температурата на опсег 0.15 µF Capacitance 10% Толеранција.Земја на потекло : Кина.На MLR серија е спектар н

[Материјал] Направени од metallized полипропилен филм лим со пластични школка [Спецификација] Номинална Кап�

▶ СОСЕМА НОВ Clima Tek Capacitor! ▶ 30 + 5 uf / MFD 370 Volt ▶ Капка Во замена, Без Жици Промени или Адаптери е Потребно! ▶ М

[Материјал] Направени од metallized полипропилен филм лим со пластични школка [Спецификација] Номинална Кап�

Докажано ОВЖС456 во Согласност 60,000 Час Сигурност.На високоОдделение Metallized Полипропилен Филм (5 до 12 microns д

Tightest capacitor толеранција достапни : + / 1%!.Специјално дизајнирани за crossovers и електроника.Екстрадебел конзер

1 PF 1.5 PC 3 PF 4.7 PC 5 P 5.6 PC 6.8 PC 8.2 PC 10 PF 12 PF 18 PF 20 PF 22 PF 27 PF 30 PF 33 PF 47 PF 56 PF 68 PF 75 PF 82 PF 100 PF(101) 120 PF(121) 150 PF(151) 180 PF(181) 200 PF(201) 220

На производот ќе биде предаден од !!!.За AC одржување употреба : перка чешел чисти и straightens радијатор, конде

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Panasonic FM Серија.Ниска Отпорност(40 % до 70 % помалку отколку ВО Серија).Издржливост : 105 °C 2000 h до 7000 h...

Сосема Нов, OE замена : UAC брендирани Испарувачот Плоча Перка 100% Фит!Додадете вашиот автомобил (година / на

Сосема Нов, OE замена : UAC брендирани Кондензаторот Серпентина 100% Гарантира Одговара!Додадете вашиот авт�

320 компјутери Крајната Асортиман SMD 0805 Керамички Кондензатори 10p F да 22u F.СитеUТреба да направат прототип

Scroll