Обновено
NA4902UU Игли Валчести Имајќи 15x28x14 Игла Лежишта

NA4902UU Игли Валчести Имајќи 15x28x14 Игла Лежишта

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 478.80

Предмет : NA4902 UU Имајќи.Тип : Игли Валчести Имајќи.Затворачи : Гума Печат (на двете страни).Димензии : 15mm x 28mm 14mm x /Метрички.ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 15mm.NA4902 UU Игли Валчести Имајќи Еден Имајќи Машински тип игли валчести имајќи NA4902 UU, на NA4902 UU внатрешен дијаметар е 15mm, надворешниот дијаметар е 28mm, ширина на конусот (внатрешен прстен) е 14mm и надворешниот прстен ширина е 13mm. * Предмет : NA4902 UU Имајќи * Тип : Игли Валчести Имајќи * Затворачи : Гума Печат (на двете страни) * Димензии : 15mm x 28mm 14mm x /Метрички * ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 15mm * OD (надворешен дијаметар) : 28mm * внатрешен прстен : 14mm * надворешниот прстен : 13mm * Големина : 15mm x 28mm 14mm x * Количина : Еден Лого (внатрешно конус е вклучена) * Динамичко Оптоварување : 980 KGF * Статички на Оптоварување : 1,190 KGF Димензии d д-р Д Б Б1 15mm 20mm 28mm 13mm 14mm.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Иглата се цевките се изработени од преку прекалени, високо ниво најаглерод хром челик за издржливост и �

Игли Валчести Удар Имајќи го заврши еден кафез со две КАКО подлошки.Тип : Удар Игла Рамен Валчести Лежиш�

На ограничување на ротациона брзина на игли валчести имајќи е помал.Тоа е исто така широко се применува

Оваа Koyo целосна дополнуваат подготвени куп игли валчести имајќи е погоден за апликации со високи динам�

Материјал : имајќи челик, прецизност : P0, возен елемент материјал : имајќи челик, кафез материјал : железо,

Модел : HK1212 (Понесе Кол (Препратена)= 12mm, Надворешниот Кол (Г)= 18mm, Ширина (C)= 12mm).ST14 Челик Подготвени Куп, ST13 �

Димензии : Понесе Кол : 45mm / 1.77"; Надворешниот Кол : 65mm / 2.56"; Дебелина : 5mm / 0.20".Динамичко Оптоварување (Cr) : 29.05

[MODLE] Имајќи Модел : AXK1730 (I D.=17mm, К Г.=30мм, Дебелина=2mm); Миење Модел : AS1730 [МАТЕРИЈАЛ] Хром челик ролки за топл

Насликани првенство игли валчести спојката е блок имајќи или да издржи радијалната оптоварување или пр

Структура & introduction Solid Јака игли валчести bearing The солидна јака игли валчести имајќи има компактна структу

Компанијата, основана во 2009 година и со седиште во Кантонот, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународнат

Димензии : Понесе Кол.Овие лежишта да се приспособат на тешки axial товари и на врв на се товари поради мал �

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

создаден дијаметар : 0.2500 во.динамичен капацитет : 2870 lbf.надворешен дијаметар : 0.7500 во.максимална вртежи в�

ИНА произведува лагери за автомобилската и индустриски апликации.Усна контакт печати на двете страни д

Модел : HN0812; Type : FULL Дополнуваат Подготвени Куп Игли Валчести.Внатрешен Дијаметар : 8 mm; Надворешниот Дија�

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

Подмачкување ритам и масло дупка за примена на подмачкување во место.Отворен крај може да бидат запечат

Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Снабдување квалитет гаранција со п�

Модел : HK2020 (Понесе Кол (Препратена)= 20mm, Надворешниот Кол (D)= 26mm, Ширина (C)= 20mm).ST14 Челик Подготвени Куп, ST13 Ч

Предмет : K222617 Радијална Игли Валчести И Кафез Собранија.Тип : Игли Валчести Имајќи.Големина : 22mm x 26mm x 17mm.�

Направени од високо квалитетен имајќи челик, многу издржливи и подолг работен век.Машки конец тип, со ро

На гума е фино запечатени да се изолира прашина 100% сосема нов и квалитет.Карактеристики : Трајни, добар к

Тие се компактни лежишта со високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост.Инсталирање со �

Модел : HN5520; Type : FULL Дополнуваат Подготвени Куп Игли Валчести.Внатрешен Дијаметар : 55 mm; Надворешниот Дија

На гума е фино запечатени да се изолира прашина 100% сосема нов и квалитет.Карактеристики : Трајни, добар к

Радијална игли валчести со ознака за апликации со високи динамички и статични товари.Валчести лежишта �

Оваа Koyo подготвени куп ролери спојки и имајќи собранието со најлон спојки кафез пренесува вртежен моме�

На гума е фино запечатени да се изолира прашина 100% сосема нов и квалитет.Карактеристики : Трајни, добар к

Преку прекалени, високо ниво најаглерод хром челик ролки за топлина толеранција и трајност под тешките

Scroll