Обновено
TTArtisan 17mm f/1.4 APS-C Објектив за Canon M, Црна

TTArtisan 17mm f/1.4 APS-C Објектив за Canon M, Црна

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3471.60

TTArtisan 17mm f/1.4 APS-C Леќа (Црна) - Пред Објективот Капа - Задните Леќи на Капа - TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранција.Прирачникот Се Фокусира На Работата.Отворот Опсег : f/1.4 да f/16. Леќи На Планината : Canon М-Планината.Леќа Формат : APS-В. 17mm-Улица Фотографија & Документарен Photography Wide Агол и Големи Aperture Mixing удобно широк агол дизајн со ултра-брза максимална бленда, на 17mm f/1.4 објектив е дизајниран за употреба со APS-C-format mirrorless камери и обезбедува 25mm еквивалентно фокусно.Оптички структура на овој објектив е 9 елементи во 8 групи и агол на гледање е 81 Степен .Се карактеризира со своите светли f/1.4 максимална бленда, овој објектив е вешт во работа во ниско-светло услови и, исто така, содржи зголемена контрола над длабочината на полето за селективно фокус контрола.Тоа е брзо и преносни леќа добро прилагодени за пејзаж, природа, и улична фотографија.Документарен Photography People и објекти може да се постигне добар баланс на сликата, снимање со 17mm леќа.Па тоа е добро прилагодени за секојдневниот снимање со предмети, вклучувајќи улица, пејзажот и репортажа, кои се незаборавни.Широк Агол Леќа, Но Не е Тешко да се Handle With фокусот должина од 17mm, ова е широк агол леќа со агол на гледање за 81 Степен.Тоа не е како претерани и тешко да се контролира како ултра-широк агол леќа, што ќе ви овозможи да снимате убавина полесно.Портрет Photography Compared да медиум telephoto леќи,17mm се однесуваат подобро во животната средина информации за снимање, да ја направи сценографијата и знаци подобро да се интегрираат во пукање, тоа е добар избор за патување се пука.Голема Бленда ја Зголемува Можноста на Creation Less Од/б.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【Безбедност】Европа CE уверение.Се испорачува од страна на USB адаптер, +5 V, многу ниска струја.Пријателск�

На рачни пескарење носителот има полиуретан поддршка плоча, флексибилни и многу издржливи, да го потисн

ЗДРАВА PP МАТЕРИЈАЛ : Направен од хранабезбедно, нетоксични, безопасни & трајни.BPA, ПВЦ, & Phthalates слободни...

【10 Ролни Печатење на Хартија】 : Оваа печатење на хартија помина строгата пробни тестови, секој се тркал

Мала големина и лесен за употреба】Особено за големи автомобили, подобрување на снег отстранување ефик�

Компатибилен со Жанр : Анимација сепак, јас нема да имаат начин за да се знае дали тие работат или не.Јас �

Intel Core i75500 U 2.4 GHz SR23 W Процесор 16 GB RAM меморија 64 GB SSD Лаптоп Плоча 11 MBUZZ0431 за Google Chromebook Pixel LS Серија.Дел Број : 1

【ЗДРАВА ИСХРАНА на САД】посебна пречка за храна пост дизајн може целосно да се прошири на јадење на вре�

УЛ Наведени.Панел одбор монтажа.двоен скок.Тип на БЛ.Nokia Siemens BL Коло Прекинато е panelboard монтирани, не замен

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични.Сино Светло Филте�

【Повеќенаменски Кондензаторот Микрофон】Plug and play usb игри микрофон доаѓаат со USB Кабел ,само Само приклуч

Лесен за користење : самолепило фланелен боксери обвивка има налепница дизајн на грбот.Кога го користит

Квалитет на Услуга Ние обезбедуваме 30 дена полн износ враќање, Одличен услугата на купувачи носи может�

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Абразивни подлога што се користи за одземање винил и бетонски подови.ОДЛИЧЕН КВАЛИ�

【Батерија Патување Шминка Огледало】led осветлен суета огледало е изграденаво 2000m Ah литиум батерија ово�

Водоотпорен : Супер ниво четири водоотпорен на функцијата, за да се спречи вашиот играч од тоа да биде ош

Endcapped, големината на порите 100 Å, големина на честички 5 µm.Поделба механизам врз основа на hydrophobic (van der Waals)

Помогне да се најде дент на автомобилот.Нов материјал,дент безболно отстранување поправка алатка линиј

Материјал : Направен од бука материјал, се повеќе издржливи.Широка Употреба : Таа е погодна за брзо влажн

2 1 / 4" x 85' Термални Ролни Хартија.Пакување од 50 Ролни, Не BPA во слој 48gsm термички 3 година сликата живот.Врве

【Двојна Полнач за PS5 Контролер】 Оваа станица за полнење е специјално дизајниран за PS5 Dualsense контролер.С�

Ова домашно милениче бавно сад е лесно да се чисти.Мазни и Тркалезни : со Оглед на начинот на домашни мил�

Screen protector ќе НЕ го покрива целиот екран, но само на рамна површина.Супериорен Влијание & Нула Заштита : цв�

Oleo фобичен Слој : Има oleo фобичен антинафта & антивода слој, обезбедувајќи дополнителна заштита од гребна

Scroll