Обновено
NBK Јапонија MJC-95CS-EGR 1 1/4 инчи до 35mm Вилица-Тип Флексибилни Цевки

NBK Јапонија MJC-95CS-EGR 1 1/4 инчи до 35mm Вилица-Тип Флексибилни Цевки

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC-95 CS-EGR 1 1/4 инчи до 35mm Jaw-тип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC-95 CS-EGR 1 1/4 инчи до 35mm Вилица-тип Флексибилни Цевки, ова е Вилица тип флексибилни цевки.На дното дозволува ексцентричност, angularmisalignment, и на крајот-се игра.Спојување Понесе 1 Дијаметар : 1 1/4 inch Coupling Понесе 2 Дијаметар : 35mm Coupling Должина : 126 Coupling Надворешниот Дијаметар : 95 Material : Stainless This е вилица тип флексибилни цевки.Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексибилност овозможува eccentricityangular неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Тоа е електрични insulation Made во Јапонија Спојка Вметнете Spider Боја : Варира во зависност екс-stock Quantity : One ALWBCFMWrench вртежен момент(N-m)955012620318 M1055 NBK Јапонија MJC-95 CS-EGR 1 1/4 инчи до 35mm Вилица-тип Флексибилни Coupling MJC-95 CS-EGR-1 1-4inch-35mm.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Алуминиум легура за мала тежина и отпорен на корозија апликации.За користење со Lovejoy алуминиум тип крив�

Пакување Содржина : 4pcs.D20 L25 Оптичкото внатрешно дупка diamter : 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 9 / 9.5 / 10 Материјал : Алуминиум.С

NBK Јапонија MJS65 CSKBL 32милиметри да 38mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJS65 CSKBL 32милиметри да 38mm Вилицатип �

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 28mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво�

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 20mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 24mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надво�

За Апликации кои бараат висок вртежен момент способности.Обезбедува нула backlashes поради еластомер preстре

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

NBK Јапонија MJC80 CSТА 1 1 / 4 инчи до 38mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 CSТА 1 1 / 4 инчи до 38mm Вилицатип Фле�

Ruland вилица спојки има нулаbacklash избалансиран дизајн за намалена вибрации на брзина до 8,000 ВРТЕЖИ во мину�

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 30мм.Спојување Должина : 126 Спојување Над�

NBK Јапонија MJC95 CSEBL 42mm да 45mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSEBL 42mm да 45mm Вилицатип Флексибилни Цевки

Големина : L25mm x D20mm / 0.98 инчен x 0.79 инчен( L*D) Понесе Дијаметар : 4mm да 8mm / 0.15 инчен да 0.31 инч.Материјал : Алуми

Земја на потекло : сад.Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

NBK Јапонија MJC95 CSEGR 42mm да 55mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSEGR 42mm да 55мм Вилицатип Флексибилни Цевк

Структура : Вилица / Пајакот.Материјал : Алуминиум.Број на модел : LFБD25 L30 Standard or Nonstandard : Стандард.Флексиб�

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 28mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 32милиметри.Спојување Должина : 90...

За користење со Lovejoy C тип (Среден должност) на Вилицата стил флексибилни цевки собрание (се продава одде�

NBK Јапонија MJC80 KГР 3 / 4 инчи до 1 1 / 8 inch Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 KГР 3 / 4 инчи до 1 1 / 8 инчи Вилица

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 50mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 50mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво�

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 42mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 42mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надво�

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

Scroll