Обновено
Нови Lon0167 2 парчиња Палачинка Избрана Хартија за Општа Намена сигурен ефикасноста Маскирање Лента Беж 5mm Широк x 50 Метри(проект:706 2f 0e 5ae)

Нови Lon0167 2 парчиња Палачинка Избрана Хартија за Општа Намена сигурен ефикасноста Маскирање Лента Беж 5mm

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 220.56

Пакет Содржина : (издржливи во употреба) 2 парчиња x Маскирање Лента; Материјал : (најновата технологија) Синтетички Каучук.Главната Боја : faultless Беж : 50 Метри/54.5 yds;Width : 5mm/0.20".Се согласува и Внимателно избрани за да се неправилни површини.Се придржува и ум-дува на различни опасното на супстрати.Карактеристики : брзо лепење,краток севкупното рок, отстранување,високо conformable,лесно да се развивам.Применливи за совршен во изработка пакување,сликарство,привремено задржување,занимаваат.Импрегнирани палачинка уредни хартија поддршка материјал.Совети : Поради различни монитори, снимање светлина, фактори на животната средина и други причини, постојат некои боја разлики кои постојат објективно и не може да се избегне.Но обично не влијае на користењето на производот, ако предвид овие, ве молиме да се разгледа внимателно пред да го купат.ви благодариме! * Овој вид на умерено цена маскирање лента обезбедува одлична изработка на лепливоста да широк спектар препорачува на површини во голем број на области, вклучувајќи, светлина занимаваат, пакување и затворање, и светло должност маскирање и пакување и запечатување.Економски цени.Се придржува и на различни супстрати.Во согласност добро да се неправилни површини.отстранување од повеќето површини.* Карактеристики : Една Страна,брзо добра адхезија, на краток рок, отстранување, високо conformable, лесно да се развивам.* Применливи за пакување, сликарство, привремено задржување, занимаваат.Импрегнирани палачинка хартија поддршка материјал.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

УПОТРЕБА : се Разгледа за статистика, образование, или општата домашна користи за чистење на неdamageable пов

????Она што Ќе Добиете за 3 ролни на проодделение сликари лента 2 инчен широк од 60 двор долго по тек, целосн

БЕСКОНЕЧНА Washi Ленти.БЕСКОНЕЧЕН СОН КЈУ Маскирање Лента.ИСПЕАЛ КЈУ, ДОНГ ВУ, ВУ ХЈУН, ИСПЕАНА YEOL, L, ИСПЕАН

Спецификациите за двете ленти се многу блиску и CP631 е спецификација броеви сега се прикажани за овој про

На repulpable лепило на 3 M Repulpable Flatback Лента R3127 спречува скрши контаминација за неrepulpable маскирање лента...

Се користи за пакување и секојдневни потреби.Отпорна на вода и масло.Изведувачи одделение за сликарств�

Ширина : 3мм / 0.12 инчен; Должина : околу 33m / 108ft; Материјал : трајни polyimide и силикони.Од една страна, самоле�

Продажба Единица : СЛУЧАЈ (ТРКАЛААТ x 18) (ТРКАЛААТ x 18).Бренд : 3 M 3 M Број : SJ2040 X.Тип : Амортизацијата.Поддршка

Одлична адхезија да широк спектар на површини.Одлична отпорност на : масла, некои plasticizers, ултравиолетов�

БРЗ АПЛИКАЦИЈА слонова коска маскирање лента се однесува брз и лесен за многу површини, како што се мет�

Conformable да неправилни површини, се противи крварат преку од повеќето индустриски боја системи и создава �

Conformable, винил филм со акрил лепило.Идеален за спојување хартија или фолија 3 инчи.Земја на потекло : Кина 2

Печатени HVAC 14 мили водоотпорен селотејп.УЛ 181 BFX Наведени јасно означен на лента за брзо идентификација.�

Висока Темп Винил Парична Казна Линија Маскирање Лента.Должина : 33m(110ft); Широк 5mm(1 / 5 инчен); Дебелина : 0.11

Производот е издржлив, поради неговата дебелина, и тоа изгледа мазна и круг.Производот е лесно да се сол�

Лесно солза.Креативни, професионална и домашна употреба.Димензии 108mmØ x 24mm.Боја Жолта.Ultratape Носорог Маск

Се користи во текот на воздушната и воени апликации, балистички оценет панцири ткаенина и балистички ко

Намалување на resonant бучава, вибрации и замор во метални, пластични панели и поддршка структури.Се корист�

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

Високо обврзници conformable акрилик пена лента има лепило двете страни да се промовира одлична адхезија да �

Се користи за дрво боење апликации.Идеален за употреба во студена температура под 5° F Нуди храна маскир�

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Удобен 3" core лента т

Лесно да се откине, лесен за употреба.Лесно да лупам, солза по напуштање без лепак, зелена еколошки.Одлич

MKL44085 Карактеристики : MARKAL UNSPC КОД : 23171500 Гас Апарати за Поддршка на Опрема Гас на Апарати за Поддршка на О�

Продажба Единица : ROLL.Бренд : 3 M.Трговско Име : Scotchmate 3 M Број : SJ3519 FR.Fastener Тип : Кука 3 M Scotchmate SJ3519 FR црна кука &

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Удобен 3" core лента т

Црна или бела, 0.031 во (0.8 mm) затворенаcell полиетилен пена превозникот.Висок крајната лепливоста да широк с�

Автомобилската Refinish маскирање лента е специјално дизајниран за критичко боја маскирање процеси.Комерц

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 144 по случај.Удобен 3" core лента �

Снимката карактеристики на индустриски сила лепило направен да издржи години на нога сообраќај и сите �

Scroll