Обновено
Куче Обука Јака со Далечински управувач, Батерија IP68 Водоотпорен Куче Шок Јака со 3 Обука Режими на Beep, Вибрации, Шок, 1000Ft Далечински Опсег, E-Јака за Мали, Средни и Го?

Куче Обука Јака со Далечински управувач, Батерија IP68 Водоотпорен Куче Шок Јака со 3 Обука Режими на Beep,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 983.76

Овој далечински куче обука јака карактеристики сигурен 1000 ft безжичен опсег со силен сигнал пенетрација дека никогаш нема да успее да ве предупреди вашиот кучиња кога ги повикувате.Нашите шок јака за кучиња има 3 обука начини : beep (1-3 нивоа), вибрација (0-8 нивоа), и безбедно шок (0-16 нивоа).И испраќачот и примачот се усвојат магнетни брзо полнење, тоа трае само 2 часа за целосно полнење.Да се ре-позиција примачот на кучиња вратот на секои 1 до 2 часа.Помогне да се учат на вашето куче основните послушност команди, и се обучуваат вашето куче да се направи речиси ништо.Проводен поени со силиконски маски обезбеди двојна заштита од какви било повреди.Избегнувајте оставајќи примачот на куче за повеќе од 12 часа на ден, се препорачува да се користи во рок од 6 часа.Ве молиме прочитајте ја нашата прирачник за корисникот внимателно пред употреба на нашите обука јака на вашиот кучиња. 3 обука режими, прилагодлив за обука нивоа.Воз до 3 кучиња со еден remote1000ft спектар контрола, се обучуваат вашето куче отворено freely IP68 водоотпорен, исто водоотпорен ниво како i Phone 12, кучињата можат да се носат за време на raining времето, пливање или shower Shock заклучување, безбедно и практично, се избегне случајно shock Blind операција копчето.Куче обука јака може да помогне да се поправи несакани куче однесување и обучуваат своите кучиња во повеќе пријателски начин.Статички стимулација prongs и силиконски заштитна капи, да се избегне повреда на кучиња кожата.На времето на мирување на приемник е за 30 дена и предавателот е околу 90 дена.Поставување на канали (CH1, CH2, CH3) за да го спарите до 3 куче јаки, 3 кучиња може да бидат обучени одеднаш.Помогне да се учат на вашето куче основните послушност команди, и се обучуваат вашето куче да се направи речиси ништо.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични.Сино Светло Филте�

【10 Ролни Печатење на Хартија】 : Оваа печатење на хартија помина строгата пробни тестови, секој се тркал

TTArtisan 17mm f / 1.4 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранциј

Водоотпорен : Супер ниво четири водоотпорен на функцијата, за да се спречи вашиот играч од тоа да биде ош

Моќ RMS / MAX : 300 W / 600 W.Одлична Минливи Одговор и Ниска Дисторзија.Нуди Фреквенција Одговор на 2 KHz25 KHz со 4 ил

Лесен за користење : самолепило фланелен боксери обвивка има налепница дизајн на грбот.Кога го користит

СМИСЛЕНО ГОЛЕМИНА : Секоја Кутија Мерки 12" x 6" x 4" висока; Секоја Етикета Мерки 3" x 1.Џемпери, панталони, purses,

Screen protector ќе НЕ го покрива целиот екран, но само на рамна површина.Супериорен Влијание & Нула Заштита : цв�

Покрај тоа, таа е посветена на датотека област и повеќе прилог прегради, кои можете безбедно чување на р�

❀❀☛[Промовира Здрава Исхрана за Кучиња] загатка фидер куче сад е внимателно дизајниран да го забави хр

Материјал : Направен од бука материјал, се повеќе издржливи.Широка Употреба : Таа е погодна за брзо влажн

Највисок Квалитет.Висок квалитет слоевит парична казна решетката ткаенина со користење на 100% природни

Dual Пристаништа Ефикасна Брзо Полнење Power Delivery(PD) порт&Брзо Полнење 3.0 порт овозможи брзо полнење два уре�

Ве молиме проверете со вашиот налепници внимателно во пакување на налепница.САМО налепници со Vanknight лог

Дизајниран за прв пат brushers.Пакет Димензии : 19.558 H x 35.56 L x 20.573 W (сантиметри).Пакет Тежина : 3.9 фунти.Земја на �

Scroll