Обновено
Премиерот Предиво Дома Памук Предиво, Цврсти Страст Овошје

Премиерот Предиво Дома Памук Предиво, Цврсти Страст Овошје

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 99.60

Број На Модел : 38-17. Пакет Ширина : 3.0. Пакет Висина : 4.5. Пакет Должина : 3.0. ПРЕМИЕРОТ ПРЕДИВО-Home Памук Конец.Овој медиум тежина памук помеша со полиестер значи бои остане посветла веќе готови проекти се исуши побрзо и проекти се повеќе издржливи да трае подолго!Совршен за мрежа измијте облека и повеќе!Категорија Тежина : 4. Содржина : 85% памук 15% полиестер.Стави-up : 2.8 мл/80g 140yd/128m.Мерач : 18stx24r = 4in/10cm на големината US8/5мм игли за плетење.Предложи капчиња кука големина US1-9/5.5 mm.Нема боја многу.Нега : машина за миење фен безбедно не кајгана не железо не сува чиста.Доаѓа во различни бои.Увезени.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ГОЛЕМИНА 2 skeins по пакет.Секој skein е 100g; 164 јарди (150 метри).СОСТАВ 100% полиестер.КАТЕГОРИЈА ТЕЖИНА 4 Worsted / ср�

Вие нема да мора да се грижите за тоа snagging или протриване.Нашите предиво не финтата, кавгата, или подели �

Различни бои ги задоволува вашата различни потреби,многу удобен,донесе голема корист искуство за вас.Б�

1 Голема Топка Bernat Бебе Ќебе Предиво во Бебе СиноЗелена.На луксузно мека, жаниластил предиво, тоа е соврш

Материјал : Памук предиво.Тежина : околу 175g / еез.Широк : за 5.2 mm(0.2").Посебно лесно за почетници да се работи

Mandala предиво се сакана за нивната мекост, уникатен colorations, и супериорен квалитет : crafters се соберат сите бо

Влакна Содржина : 100% Волна; Нето Тежина : 200 g / 7 мл.Предиво Тежина : 4 Среден / Worsted / Aran; Должина : 400 m / 440 ме�

Цената е за 6 skeins на Лили Шеќер ' n Крем во Црно.Секоја торба исти боја многу.Dishcloth шеми вклучени се и Брзо Т

Економски голема топка големина.Содржина : 100% полиестер.Топката Големина : 300g / 10.5 оз, 201 метри / 220 метри

Меки и лесно да сплетам или капчиња, акрилик предиво е направен со уметноста на занает во умот.Занает ти�

Ткаењето густина : 10cmx10cm.Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Висок квалитет, мека, издр�

Цената е за 3 skeins на Црвено Срце Супер Saver Предиво Кафе E300365 (UPC 073650909313) за вкупно 1092 дворови / 21oz (998 метри / 59

Некогаш популарната Манос del Uraguay Свила Мешавина Fino е сега на располагање во групи на миниskeins!Вие сте огр

2 Skeins на Црвено Срце Scrubby Памук Предиво Комплет Со Бела е Занаети Бод Маркери.Топката на големината на цв�

Совршен за Рака Плетење може да се направи нешто што би сакале, што се Користи за јазол перница , поврзан

Scroll