Обновено
DUANDETAO екран на Допир Панел за МАЧКА S41 5 инчен Екран Замена на Делови (Боја : Црна)

DUANDETAO екран на Допир Панел за МАЧКА S41 5 инчен Екран Замена на Делови (Боја : Црна)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 424.80

Екран на допир Панел за МАЧКА S41 5 инчи.LCD Замена на Делови.За product1. Замена екран на допир панел за МАЧКА S41 5 инчи.2. Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една.3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога.4. Целосно се вклопуваат и да работат.5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот.6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Пред Инсталацијата Notes Tips 1 : Тест пред installation When на тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Совети 2 : Симулира testing Screen замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (touch screen) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Совети 3 : не повеќе од наведнуваат cable Please бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.LCD Замена на Делови.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Материјал : растителни влакна Добра транспарентност и добро хартија цврстина.Се применуваат за било ко�

1950Тите Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продад

Star Smilez направи оралното здравје, забава.Стоматолошката модел има 4 чистење со забен конец локации кои се

Направени од издржлив никел позлатен материјал.Кошница се вклопува во една чаша во време, во триаголен �

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

【ГОЛЕМИНА】 1 / 4 инчи диск, 7 / 32 инчен 6точка штекер 【МАТЕРИЈАЛ】 Хром vanadium челична конструкција за сила и

ВКУПНАТА ГОЛЕМИНА : 11" x 3.5" х .5" (висина x широчина x длабочина).ЕКРАНОТ ДИМЕНЗИИ : Има 14 до 20 инчи висок плоч�

Директна замена.Лесна инсталација нема посебни алатки потребни за да ги инсталирате оваа издувните за�

Идеален избор за автоматско индустриска опрема за контрола и електрична енергија за следење.Користење

Обезбедува изолација за агресивни риби, повредени, риба, мали риби, ракчиња, море clownfish, итн.Новороденче �

Директна замена.Лесна инсталација нема посебни алатки потребни за да ги инсталирате оваа издувните за�

Салфетка Прстени, Сет од 6 (Пакување од 6).Направена од квалитетот на никел позлатен материјал.Рачно изра�

Бела denier жица 3800d, затегнувачка цврстина 70 KG / 154lbs.Кабел за риба пронаоѓач визуелна водител на подводни в�

Овој сет содржи 8 закачалки во сите 7 silken ткаенинаопфатени поместена закачалки 3 се offбела, 1 розова, 1 кафе

Интегриран дизајн на телефонот случај и паричник, многу удобен за носење на отворено, поддршка стојат ф�

1949S Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

1952 Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

Scroll