Обновено
Магнетни Stirrer SH-2 Топла Плоча Миксер 1000ml Мешајќи Капацитет 5x5inch Max 716︒F Hotplate и 100-2000 ВРТЕЖИ во минута Stirrer,Поддршка Стојат Вклучени

Магнетни Stirrer SH-2 Топла Плоча Миксер 1000ml Мешајќи Капацитет 5x5inch Max 716︒F Hotplate и 100-2000 ВРТЕЖИ

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1679.76

* Сите што ви треба е вклучено : Двојна контрола и Поддршка стојат со прилагодливи термометар носителот се протега, Нашите магнетни stirrer топла плоча може да се пофали со капацитет до 1000 m L. * Одлично Stirrer Hotplate може до 350°C/662°F греење температура.На топла плоча е алуминиумски панел овозможува дури и топлина исплатат.Тоа може да се сретнат различни експериментални потреби. * Флексибилен Брзина : 100~2000 ВРТЕЖИ во минута Брзина.Силното магнетно поле има се промешува бар цврсто на место.Греење и мешање во исто време.110v / 180 вати. * Широко за индустриски, земјоделски, медицински и здравствени, научни, истражувачки институции, колеџи и универзитети лабораторија течни мешање греење. * Задоволство Гаранција : 100% враќање на Пари или Размена на Услуги на Клиентите Задоволство Една Година Гаранција.On/off прекинувач; Топлинска моќ променлива контрола со LED индикатор;Магнетни stirrer променлива контрола со LED индикатор.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

852 Лабораторија Stirrer миксер Магнетни Stirrer со греење плоча hotplate миксер 110 V температура dispaly.Обично на прои�

Се меша содржината на тесенотвор садови.Надополнуваат сите stirrers дизајниран да ја прифати 3 / 8" за дело (9,5

Мала големина : магнетното stirrer се мали и преносливо,удобен за носење.Максимален капацитет на обработка

Широк температура спектар уривање заварување систем дизајн, со висока прецизност smart контрола на темпе�

Затоа, содржат садот треба да биде толку тенок што е практична.Вграденво стожерот прстен на возбуда бар�

Preheater rework станици preheater се користат специјални воздушна спроводливост и не јаглерод четка AC напојување,

Опрема Тип Octagonal Форма OD 42mm / 1.62 во, Дебелина 5.5 мм / 0.22 во.Направени од Тефлон (PTFE).Висока температура до 250 �

Индикација на вртежен момент тенденции да се следи вискозност промени.Дигитални 2.4 инч.Постојана брзин�

Магнетни промешајте барови се користи за да се поттикне течности или решенија во биологија и хемија пол

Нетоксични : со физиолошки инерција, како вештачки крвните садови и органи долгорочни вграден во vivo ник�

1.Употреба : се Користи за да се поттикне течни или решение во биолошки, хемиски, медицински и лаборатори�

Надворешен сензор на температура на PT1000 е достапна за hotplate модел, во реалновреме контроли на средна тем�

* Нетоксични материјали, лесен за употреба Stiring прачки обложена во бела PTFE,антикорозија, алкално на кор

За контрола на температурата спектар : на Собна температура од +20~250°C, 7 Мешајќи се прилагоди : Прилагоду

Пакет вклучувајќи : дојде со 8 PTFE магнетни промешајте барови во 1 пакет, доволен за исполнување на вашата

Температурата Спектар На Амбиент + 5 C да 380 C (прилагодливи во 1 степен на зумот) AC 110 V.Hotplate W / Порцелански е

* Нетоксични материјали, лесен за употреба PTFE Stirrer Миксер вратило со количка за paddles, мешајќи прачки за на

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Објектот Пакет Димензија : 5.0 "L X 5.0" W X 5.0 " H Точка Пакет Тежин�

【Технички Параметри】 : Напон : 110 V,Моќ : 25 W Топлинска Моќност : 250 W.Максимална греење плоча температура : 3

Scroll