Обновено
SHYPT Преносни Интелигентни Преведувач Мулти Јазик двонасочна Реално Време Глас Текст Превод Џеб Уред за Безжична Bluetooth (Боја : Злато)

SHYPT Преносни Интелигентни Преведувач Мулти Јазик двонасочна Реално Време Глас Текст Превод Џеб Уред за Безжична

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 5361.12

Долгата употреба време, висока капацитетот на батеријата.Вграден-во високо-квалитетни звучници, се прилагодат за да ја отворите и бучни околини.Музиката е пуштена со Bluetooth звучник.Поддршка мулти-јазик, превод, висока точност и брз одговор време.Јазик видот и фото превод функција ќе биде додадена подоцна.Ве молиме обрнете внимание на СТАН ажурирање. 1. Долгата употреба време, висока капацитетот на батеријата.2. Вграден-во високо-квалитетни звучници, се прилагодат за да ја отворите и бучни околини.3. Музиката е пуштена со Bluetooth звучник.4. Поддршка мулти-јазик, превод, висока точност и брз одговор време.5. Јазик видот и фото превод функција ќе биде додадена подоцна.Ве молиме обрнете внимание на СТАН ажурирање.

Повеќе детали

Bluetooth Version:
BT4.2
Battery:
800mAh
Charging:
1A charging current is about 3 hours
Speaker:
4Ω3W
Range:
within 10 meters
Work Time:
8 hours of continuous use, 3 months of standby time
Microphone:
at the front end
Charging port:
on the right
Power output:
on the right
SPK port:
at the front end
Power On/Off Key:
Located on the right side. Press and hold to turn the power on/off
Key A:
Press and hold voice language B and translate A with language
Multi-function button:
pause/play sound, answer/hang up
B key:
keep voice A and to be translated into language B
Volume+:
Press this button to increase the volume
Volume - :
Press this button to decrease the volume
Color:
Black, Gold, Blue(optional)
Package Size:
about 18*6.5*2cm/7.09*2.56*0.79inch
Package List:
1 * Translator :
1 * Instruction Manual :
1 * Data Cable :
Due to the differences between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Please understand, thank you! :

Слични производи во категоријата

Тековнатауреди со покажувач на прекинувачот е за безбеден, удобен, следење или за откривање на струја н�

Брановидни Mailer Кутии : да ги Користите овие бели картонски кутии со виткање капаци да брод книги, фотогр�

Брзо скенирање на книгата без демонтажа и монтажа.Нема потреба да се носат прст манжетни за автоматски �

1949S Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

за Занаетчии : 919167784 Воздушниот Компресор, 91916770 Компресор, 919152160 Воздушниот Компресор, 919167710 Воздушниот К

Карактеристики : 1600x1200 (2 MP) HD поток со визија ноќ.Интегрирани влезот осветлување.Во реално време двонасо�

Можете да се обидете да се прошири производната линија од мали protractor, но дури и една мала грешка ќе се на�

Нашите 3 D faux mink трепките се рачно изработени од најдобар квалитет синтетички влакна, што е исклучително

【IP68 ВОДООТПОРЕН】 : Заврши нуркање до 6.6 ft длабоко за 1 часа, совршен за подводни активности, како што се п

Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на firsttoпазар иновации разви

50% Памук, 50% Полиестер.Направени во САД или Увезуваат.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Печатени во

Интегриран дизајн на телефонот случај и паричник, многу удобен за носење на отворено, поддршка стојат ф�

¡¾Small форма фактор пакет¡¿На MPXV7002 серија piezoresistive сензор во мала форма на фактор пакет (СОП) е напредна мо

Карактеристики : 1.5 D Лак Работ агол се намали веројатноста на скршен екран, обезбеди сеопфатна заштита з

C3 Микрожито Волфрам Карбид Секачи.Се користи за рачно изработени врата или други машини.Цврст Челик, Пр�

1950Тите Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продад

Направени од издржлив никел позлатен материјал.Кошница се вклопува во една чаша во време, во триаголен �

ДИМЕНЗИИ И БОЈА Овој стандард индустриска лента е 1" (24 MM) во ширина и 30 ft во должина.Етикета произведувач

Пакет : 1 компјутер.Материјал : Цинк легура.Производ Големина : дијаметар е за 1.57 инчен, должината на елен�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Држи ѓубре оттуѓување мирис чиста и свежа!.Digests валкана израстоци во исцедете линии.Природната формула �

Пространа седиштето Седиште димензии : 18.5"W x 10"Г Splayed нозе обезбедува трајност за секојдневна употреба.Д�

Сигнал на излез линија (жолт)3 Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и до

1952 Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

Scroll