Обновено
Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 5, Полиестер, 2inW, 3 ft.L (Пакување од 5)

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 5, Полиестер, 2inW, 3 ft.L (Пакување од 5)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 6885.12

Веб Одделение : Светло Должност.Боја : Жолта.Прашка Материјал : Полиестер.Ѓердан Hitch Капацитет : 7,700 lb.Ширина : 2".Веб Прашка, Прашка Тип Бескрајни - Тип 5, Вертикална Hitch Капацитет 9,600 lb, Прашка Должина 3 фт, Прашка Ширина 2, Број на Plies 2, Прашка Материјал Полиестер, Ѓердан Hitch Капацитет 7,700 lb, Кошница Hitch Капацитет 19,200 lb, Отпорни на Абење Покрие Ниту еден, Боја Жолта, Темп.Опсег -60 Степени на 200 Степени F, Предиво Слој Латекс, Отпорен на Маснотии и Повеќето Киселини, Стандарди ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDA, ги Вклучува Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Zoro # : G7086913 Mfr # : EN2602 DX3 Web Одделение : Светлина-Duty Color : Yellow Sling Материјал : Polyester Choker Hitch Капацитет : 7,700 lb Width : 2"се Противи : Маснотии и Повеќето Acids Vertical Hitch Капацитет : 9,600 lb Sling Оценка : Тип 5 Length : 3 ft.Број на Plies : 2 Temp.Опсег : -60 Степени на 200 Степени FItem : Веб Sling Number на Прашка Нозе : 1 Includes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Wear Отпорни на Корица : None Sling Ширина : 2 in Sling Должина : 3 ft Yarn Слој : Latex Item - Web Slings : Веб Sling Sling Тип : Endless Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDABasket Hitch Капацитет : 19,200 lb Material : Полиестер.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 4800 lb.Прашка Должина :

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Вертикална Работно Оптоварување Граница 44000 Ѓердан Работно Оптоварување Граница 35200 Кошница Работно Оп

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Обезбедува невообичаено во облик на предмети повеќе лесно; мала тежина

Висок Квалитет Најлон Websling.Сите намена, ниска профил прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигура�

Сина Полимер работ предиво се 2x повеќе намали отпорни, кој се протега прашка живот и заштедува пари.Среб

Прашка Оценка : Тип 3 Боја : Жолта.Прашка Капацитет @ 30 Степени : 18,000 lb.Веб Одделение : ТешкиДолжност.Вертик

Направени во САД Око Вертикална Капацитет 4650 кг; Ѓердан Капацитет 3720 кг; Вертикална Кошница 9300 кг; PLIES 1 С

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 11,500 lb.Прашка Должина

Објект Web Slings : Веб Прашка.Темп.Опсег : 40 Степени да 194 Степени Ф Предмет : Синтетички Веб Прашка.Прашка Оц�

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 22,700 lb.Прашка Должина

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

Се противи : Отпорни на Алкохоли, Етри, и Силни Бази.Број на Прашка Нозе : 1 Стандарди : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDA.О�

На пример, веб прашка со капацитет од 2,000 lb.Вертикална кревање конфигурација поврзува кран кука директн�

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Направен во сад.Пакет висина : 5.588 cm.Пакет должина : 22.606 cm.Пакет ширина : 14.478 cm.Веб Прашка, Прашка Тип Стано�

Scroll