Обновено
Ресни Кабелот 3мм x 109Yards/100/328 Стапки, 1 Лента Мерка Природен Памук Ресни Twine 4 Влакно Извртени Јаже, Предиво Занает Плетење String DIY за Закачалки Божиќ Свадба Оркестарот -

Ресни Кабелот 3мм x 109Yards/100/328 Стапки, 1 Лента Мерка Природен Памук Ресни Twine 4 Влакно Извртени

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76

【28 Бои Ресни Кабелот & String Јаже】Околу 100/109 дворови/328 метри должина, 1/8 Инчи (3мм) дијаметар ресни памук јаже.Една ролна нето тежина : 0.06 lb/275g. 【100% Природен Памук】Висок квалитет 100% чиста и природен памук, нема остатоци или рециклирани ткаенини, biodegradable и мека.Тоа е одлична основа за рачно изработени проекти и ресни резерви. 【4 Насоки Извртени】Повеќе флексибилни и сила.Можете да направите неколку нормално големини за одликувања и во секое место.Тоа би можело да биде untwisted лесно да сплетам tassels.Идеален за подарок завиткување, накит, занает проекти, домашни миленици играчки, сон catcher, градинарството и свадба. 【1 Преносни Стигнале Мерка Лента за Слободни】Здрав Лента и големи ознаки во двете Инчен и CM за полесно читање.Џеб големина со лесни мерење на лента (Ширина : 2.27 во/0.7 cm, Вкупната Должина : 59in/150cm).Голема малку се задржи во џеб мерење алатка за да се носат со секојдневно. 【Она што ќе Добиете за】1 Боја Ресни Мозок, Стигнале Мерка Лента, 12 месеци гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

DIY Создавање : Ова 3мм обоени ресни кабелот може да се користи за да се направи прилично ресни, растенијат

♥ЛЕСНО е ДА се КОРИСТИ : Можете лесно да се направи чипка пердуви или чипка лисја, само се врзуваат основ

Природни Злато има 3 делови на злато metallics откачи со кабелот.Ги зачувате на трошоци и да добиете повеќе с�

Материјал : Памук.Можете да го користите во сите видови на ситуации.Широка примена : Совршен за занает пр

Меки и меки се чувствуваат, без мирис и боја нема да избледи, многу погодна за занаетите проекти.Шарени ч

ВИСОК КВАЛИТЕТ 100% ПРИРОДНИ ПАМУЧЕН МАТЕРИЈАЛ памук занает мозок, памук ресни јаже е многу мека, трајни �

100% Памук Гајтанот 1 количина = 328 стапки = 100 метри.Големина 1mm прибл 1 / 16 инчен (.07").Произведено во САД.Еден �

[Висок Квалитет Памук] : најдобрата памук во светот сега може да се направи со чипка и ткаени во вашиот вл

100% ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ ПАМУК – Ова памук јаже е еколошки, целосно направен со рециклиран висок квалитет на п

☀ГОЛЕМИНА : 1 / 6 Инчен (4mm) Дијаметар;8ply извртени; Должина на : 110 Метри,100 метри(Некои може да имаат 12 јазли

3мм дијаметар природен памук кабелот.Одлична за правење на различни видови на Ресни занаети, како ѕид hang

Одличен избор за вас да се направи ресни украси, бидејќи тоа може да се користи за да се направи различни

100% Природен Памук : материјал на ресни мозок е направен од природен памук.тоа е многу тесно, трајни и доб�

Широк опсег на употреба : Овој плетени памук јаже е одлична за правење на tassels за различни видови на мате�

Масовно Купување : 2 ролни на 100 метри секој.Влакна занаети : knotting; crocheting; плетење и ткаење.Гломазна; colorfast �

На Crafter Избор : Нашата Коноп Мозок е идеален за било која од вашите изработката потреби.Ова може да се кор

Лесно Да се Работи Со треба ресни материјали или ресни алатки кои се сигурни!Наменети за почетници и на�

Од традиционалните растенијата закачалки да спалната соба ѕид hangings ресни припаѓа во секој дом.Оваа рес�

Овој Природен Памук Кабелот Јаже може да се користи за правење на разни DIY Занаети и ресни проекти како ma

Scroll