Обновено
HVS Smart Светилки,G95 &ST64 Tunable Бело Топло Dimmable Спирала со Вжарено Гроздобер Свет Led Lumiled Сијалица Кои Работат со Алекса Google Асистент Поврзување со WiFi и Bluetooth G95 E26

HVS Smart Светилки,G95 &ST64 Tunable Бело Топло Dimmable Спирала со Вжарено Гроздобер Свет Led Lumiled Сијалица

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1127.76

Може да се група на паметни lumiled светилки во вашиот дом со HVS СТАН и контрола ги заедно за да се избегне повторлива работа. [ Килибар Гроздобер Lumiled Светилки Дизајн ] Со висок квалитет на стаклестото материјал, килибар свет светилки ви донесе ретро средината век стил.Ние сме подготвени да се обезбеди висок слобода на нашите клиенти врз основа на нашите моќни технички и производи поддршка, можете да декорирате вашиот дом и во животот ги следат вашите нозе.Истовремено поврзување на повеќе уреди функција е достапна од HVS АПЛИКАЦИЈА за споделување на датотеки од вашиот телефон, вашето семејство и пријатели можат да го контролираат погодно.Сите може да се поврзе директно со WIFI и Bluetooth (ве Молиме да се свесни дека Bluetooth само за асистент линк, не може да се користи за контрола на singly).Можете да го контролирате температура на бојата (од 2700k да 5000k) и светлината според вашата потреба и срце во секое време.Ние, исто така, се постави четири сцена опции за спиење, читање, работа и слободно време, можете брзо префрлување нив од страна на едно копче. [ Работат со Алекса Google Асистент ] HVS спирала со вжарено smart светилки кои работат со Алекса гласовна контрола, Google Асистент и HVS СТАН. [ Висока Поддршка за Автоматско Вашиот Дом] Автоматско функција ви овозможи да прилагодено вашиот живот сцена, и контрола на вашиот светлина врз основа на промени на време и временските услови, како што се изгрејсонце или зајдисонце, дождлив или снежните ден.[ Dimmable и Tunable Бела Функција ] Нови Технички пробив - HVS smart led светилки поддршка и tunable бело топло и dimmable функција.Обидете се HVS smart светилки и да се истражуваат повеќе можност со твоите brainstorms!.Smart светилки со вжарено може да се погодни за промена на светлина и сцени од животот цел ден долго.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

750 PCS SMD LED Диоди Светла ,50 парчиња по тип 5 Бои за да Изберете : Жолта, црвена, сина, зелена, бела 3 спецификац

Мини Големина : 0.08 x 0.05 Мали LED Чипови.Агол На Гледање : 120 Степен.Напред Напон / еднонасочна Струја : DC 2 Volt

✔ Пониска Потрошувачка и Повисока Осветленост Ова E12 LED светилки (НеDimmable) е само 5 W но може да достигне д�

Мини Големина : 0.08 x 0.05 инчен Мали LED Чипови.Агол На Гледање : 120 Степен.Напред Напон / еднонасочна Струја :

Осветлување осветлувањето и LED боја, лесно може да се прилагоди од страна на факултативниот рака држете

Цена За : Секоја Должина : 14.6 mm Цевка Светлина Облик : Кружни Бр.на Светлина Цевки : 1 Светлината Цевка Боја

4 Pcs Батеријата Par Светла + Безжични DMX + Полнење Случај + Далечински.IP Оценка : IP65, за внатрешна или надворе�

Кул работа добра светлина и боја равномерност на покриеност прави овие светла идеален за широк спектар

КОМЕРЦИЈАЛНИ ОСВЕТЛУВАЊЕ : трговски центри, супермаркет,барови, музеи и уметнички соби,ресторани,хотел�

Име на производ : 3мм LED Емитуваат Диоди Светла ;.Боја : Сина ;Напред напон : 3.03.2 V; Max.актуелни : 20 m A.Поларите�

Лесно да се инсталира.Светлината вашиот начин со оваа LED светилка крушка, висока осветленост.Посветла С�

【Спецификација】 Пакетот Вклучува : 3pcs x Претходно Жичен Површината Монтирани Уреди LED(опремени со отпо�

Висока Лумен Излез – 8,000 Lumens.Без Инсталација или Жици е Потребно – Завртки Како Редовна Сијалица.Ретро �

1 16 Милиони RGB Боја т меша со вашето други апарати за дома, и одлична структура и изолација дизајн одржите

Име:лустерот Боја : фото боја Материјал : бакар ,стакло Големина : 10~20*20~25cm сијалица база : LED Тежина : 1 K

Направени од високо квалитетен материјал, оваа светлина мушка е цврсти и издржливи.Се карактеризира со

Низок Напон : 12 V A / C или D / C.За да се избегне треперење, ве молиме обидете се да го користите LED трансформа�

Пламен Ефект на 4 Режими : Пламен Емулација на Владата / General Светлина Mode / Дишење Режим,и гравитацијата

Флексибилни филамент дизајн обезбедува изгледот на St20 сијалица со криви филамент за додаде декоративн�

Промена на бојата за полнење.Тенка топлина мијалник.Достапни во различни бои.Контрола тип : Слајд контр�

2Pack 120 V Dimmable BA15 D Двоен Контакт Бајонет База ПРЕДВОДЕНА од Халоген JD Тип T4 Замена Светилки; 8.5 W Потрошувач�

Заштеда на енергија : Litake A19 LED Светилки користи 90% помалку енергија од 150 Вати Блескаво светилки,суперсве

Блескаво светилка Еквивалент на 60вати Боја : 2700 K Мека Бела.Емитирачки 2700 K мека топло бела светлина да се

Модул се поврзува на вашиот светилка со ѕидниот штекер затоа што може да се претвори светилка за вклучу�

4 G далечински управувач,не ги поддржуваат сите други dimmer,овој линк ony обезбеди 10 светилки, контролорот к�

Три Светлина Надворешен Ѕид Фенер од Трафалгар колекција.Висина : 23 50 инчи Ширина : 12...

Led 15.7" Коцка Светлина Мулти Боја Пластични Светилки Вклучени.Материјал : Пластика.Боја : Мулти.Сијалица т

Заштеда на енергија—светлина е мека и пријатна, не е премногу светла, ниту премногу dimmable,ви овозможи пр�

Отворено LED String Светла Замена светилки со две pin.Направени од безбедносни пластика и трајни гума, овие св

Стандард E26 База.ЕнергијаЗаштеда : На PAR20 LED светилки се користи само 7 W замена на традиционалните 100 W сиј�

Scroll