Обновено
YDSHOLL Дел Дебеломер Метал Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Материјал Инструменти 150mm/6In Микрометар Длабочина Мерење Алатка

YDSHOLL Дел Дебеломер Метал Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Материјал Инструменти 150mm/6In Микрометар

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1156.80

Лесно Операција ,Лесни и vernier caliper дека материјалот е високо квалитетен материјал е лесно да се носат.Сите мерење лица се специјално закорави.Користење на висока дефиниција голем LCD екран дизајн, изработка читања појасни и полесно.Бројот на vernier дебеломер може да се измери 150 мм и решавање е од 0.01 mm (Забелешка : грешка спектар ±0.03 mm).Метрички/кралскиот конверзија има потреба само еден допир на копче.На заклучување со завртки спречува лизгање, прецизно позиционирање и фино прилагодување.На нулта функција може да се врати на нула во било која позиција.Направени и што се оригинално дизајнирани за Алатката на Одлуки, но корисна во било која мала инженеринг operation Size : Caliper Type : Електронски Дигитални Caliper Material:нерѓосувачки челик Спецификација : 0-150mm Resolution : 0.01 mm Error : ±0.03 mm Water ослободување оценка : IP54 Power набавка : 3 V заштита на животната средина литиум battery Application : индустриски, електрични, hobbyist и автомобилската апликации, итн.Тоа е во функција на спречување на вода, прашина, вода дамки и дамки од масло од entering Note : IP54 заштита функција, ве молиме да не работат во water Product : 1*caliper Simpler мерење, погодно за метрички и инчни мерење conversion Features : може да се измери некоја големина, внатрешниот големината, длабочината на големината и чекор големина.

Повеќе детали

0-150mm :
Resolution:
0.01mm
Error:
±0.03mm
Water release rating:
IP54
Power supply:
3V environmental protection lithium battery
Application:
industrial, electrical, hobbyist and automotive applications, etc.
It has the function of preventing water, dust, water stains and oil stains from entering :
Note:
IP54 protection function, please do not work in water
Product:
1*caliper
Simpler measurement, convenient for metric and inch measurement conversion :
Features:
can measure the outer size, inner size, depth size and step size

Слични производи во категоријата

Компатибилен со Жанр : Анимација сепак, јас нема да имаат начин за да се знае дали тие работат или не.Јас �

Еластична јака затворање дизајн го прави клиенти се чувствуваат удобно во текот на фризер.Водаотвратит

СМИСЛЕНО ГОЛЕМИНА : Секоја Кутија Мерки 12" x 6" x 4" висока; Секоја Етикета Мерки 3" x 1.Џемпери, панталони, purses,

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични.Сино Светло Филте�

Што има многу дупки на различни големини, може да се сместат предмети со различни големини.Многу корисн�

【Безбедност】Европа CE уверение.Се испорачува од страна на USB адаптер, +5 V, многу ниска струја.Пријателск�

Toodour LED Icicle Светла, 360 LED, 29.5 фт, 8 Режими Прозорец Завеса Самовила Светла со 60 капки, Предводена Божиќ Светл

КОМПАТИБИЛЕН : i Phone 12 Про Max.Вклучуваат Калено Стакло Екран Заштитник.МАТЕРИЈАЛ : Двојни слоеви на shockproof T

【10 Ролни Печатење на Хартија】 : Оваа печатење на хартија помина строгата пробни тестови, секој се тркал

Oleo фобичен Слој : Има oleo фобичен антинафта & антивода слој, обезбедувајќи дополнителна заштита од гребна

На рачни пескарење носителот има полиуретан поддршка плоча, флексибилни и многу издржливи, да го потисн

Screen protector ќе НЕ го покрива целиот екран, но само на рамна површина.Супериорен Влијание & Нула Заштита : цв�

Највисок Квалитет.Висок квалитет слоевит парична казна решетката ткаенина со користење на 100% природни

Овој далечински куче обука јака карактеристики сигурен 1000 ft безжичен опсег со силен сигнал пенетрација

2 1 / 4" x 85' Термални Ролни Хартија.Пакување од 50 Ролни, Не BPA во слој 48gsm термички 3 година сликата живот.Врве

❀❀☛[Промовира Здрава Исхрана за Кучиња] загатка фидер куче сад е внимателно дизајниран да го забави хр

Дизајниран за прв пат brushers.Пакет Димензии : 19.558 H x 35.56 L x 20.573 W (сантиметри).Пакет Тежина : 3.9 фунти.Земја на �

【Двојна Полнач за PS5 Контролер】 Оваа станица за полнење е специјално дизајниран за PS5 Dualsense контролер.С�

Помогне да се најде дент на автомобилот.Нов материјал,дент безболно отстранување поправка алатка линиј

Scroll