Обновено
Пост Мед Гроздови на Овес, Крцкава Мед Печено, 18 Оз

Пост Мед Гроздови на Овес, Крцкава Мед Печено, 18 Оз

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 259.20

Одличен извор на Железо, Витамин А, Thiamin, Рибофлавин, Ниацин, Витамин Б6, Folate (DFE), Витамин Б12. Ниско ниво на масти и холестерол бесплатен појадок житарици. 14 грама на цели зрна по порција.Содржи Витамин D и Цинк.Има 10 есенцијални витамини и минерали.Вкусна житарки за појадок, ужина време, или во секое време.Мед Гроздови на Зоб Мед Печено е оригиналниот класичен.За неколку децении, Мед Гроздови на Зоб Мед Печено има донесено вкусна и задоволување на чаши на хрупкави снегулки, крцкава овес кластери и допир на мед.Ние сме спарени нашата сакана крцкава granola гроздови со крцкава овес кластери.Резултатот е вкус двете деца и возрасни љубов.Плус, Мед Гроздови на Зоб Мед Печено е преполна со 14 грама на интегрални житарки, е добар извор на 10 есенцијални витамини и минерали.Со толку многу исхрана спакувани во секој сад, вашиот појадок ќе биде исправна почеток на секој ден.Истурете себе чаша Мед Гроздови од Овес за појадок.Не заборавајте да се обиде на сите наши појадок житни вкусови!Пост Мед Гроздови на Зоб има само точниот износ на криза, вкус, и исхрана треба да го хранам секој насмевка.Со многу различни вкусови за да изберете од, постојат безброј начини да се пополни со долги-трајни енергија да ги задржи и ќе се движи во текот на целиот ден.Ние сме ручек, вечера и десерт, премногу.Од секогаш на-на-на-go, само-да се јаде-на-цела кутија закуска.Најдобар на сите ноќ студија другар.И член на вашиот тим секогаш може да смета на.Мноштво на вкусови, текстура и awesomeness.Ние не сме само од жита.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Слатка цимет, вкусни мрзнување, и здрави интегрални житарки криза во секој мини ткаени бисквит да помог�

ЖИТА : Ние во Larabar радост во создавање прекрасни вкусови од неколку внимателно избрани состојки, и Larabar Ж�

На хрупкави, златен начин да го започнете вашиот ден; Едноставно направи, секој залак е како вкусни како

Scroll