Обновено
Avery Адреса Етикети со Сигурни Храна за инк-џет Печатари, 1 x од 2 до 5/8, 3,000 Етикети, Постојан Лепило (8460), Бела

Avery Адреса Етикети со Сигурни Храна за инк-џет Печатари, 1 x од 2 до 5/8, 3,000 Етикети, Постојан Лепило (8460),

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1187.04

Печати со доверба; само Avery мејлинг labels функција Сигурни Довод на технологија за да се обезбеди сигурен хранат преку вашиот печатач, спречување на misalignments и застои.Етикети се отстрани брзо и лесно од поддршка на состојба, без било какви солзи или rips; едноставно се наведнуваат на етикетата лист да се прикаже Pop-up Работ, излупете ги исклучите вашиот етикетата и да се применуваат.Добиете јасен текст и јасни графики; оптимизиран за инк-џет печатари да помогне да се спречи smearing или smudging.Стил : 1 Пакет.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА (12 Ролни, 6000 Етикети) Адреса, Превозот и Баркод Етикети 30336 (секоја тркалаат содржи 500 ет

Печати со доверба; само Avery мејлинг labels функција Сигурни Довод на технологија за да се обезбеди сигурен �

Пакетот Вклучува : 4 Пакет DK1201 вклучуваат 1 обновливи касети; Етикета димензии : 29mm x 90mm (11 / 7" x 31 / 2"), 400 Labels п

За атрактивни етикети дека застане на тестот на времето, користи вистински DYMO квалитет додаток.Развиен�

Scroll