Обновено
GFYWZZ Комерцијални Мелница Мелница со Инка, Тешки Електрични Житни Зрна Мелница Влажни и Суви Двојна Употреба, за Ориз, Пченка Кафе Пченица Pulverizer Прав Машина

GFYWZZ Комерцијални Мелница Мелница со Инка, Тешки Електрични Житни Зрна Мелница Влажни и Суви Двојна Употреба,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2376.00

* Широк Применливост : Комерцијални Електрични Пченка Мелница е погоден за мелење грав урда, скроб, ориз, брашно, пченка и се користи во други прехранбени индустрии.Важно : Пред да ја серија мелење, повторете мелење околу 1 lb. * Безбедно и Еко-пријателски : електрична мелница за жито карактеристики на nontoxic, безбедно и еко-пријателски материјали, како и за напредокот на мелење на храната материјали ќе бидат на прв поглед.8 in Package се вклучени : 1 *Комерцијални мелница.Оваа машина е погоден за мелење тофу, скроб, ориз, брашно, пченка, и се користи во други прехранбени индустрии.на материјал за околу половина час, а потоа никогаш не користете 1 lb.Не е погоден за мелење кафеав шеќер/сусам/кикирики, абразивни лист ќе станат топли и ќе се држиме до абразивни лист за време на мелење. * Спецификации : Жито за мелење мелница машина спецификација : 1400r / мин Номинална брзина, 1500 W Поддршка на моќ, 220 V Номинална напон, спротивно од стрелките на часовникот ротација.Потоа машината може да се користи нормално.Тоа исто така може да се користи за да се пресече храна. * Моќен и Ефикасен : 1500 W фарма електрична мелница мелница може да мелење пченица, ориз, пченка, шеќерна трска, соја и други земјоделски култури во суви прав; Не е погоден за мелење Кафеав Шеќер/ Сусам/ Кикирики.Capacitor школка е направен од анти-корозија леано железо поцинкуван материјал, транспортниот процес нема да бидат мелени и стави крај на ' рѓа.

Повеќе детали

1400r / min Rated speed, 1500W Supporting power, 220V Rated voltage, counterclockwise rotation :

Слични производи во категоријата

Мелничката детали : .Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната це

Затворање на горниот капак цврсто; 3.Значи мора да plug надвор веднаш да се спречи моторни од тоа да биде ош

континуирано хранење и лесно чистење, да заштедат време и енергија 2во1 Мелница Тоа може да се користи за

Ние ќе ви обезбедиме со брзи и ефикасни помош и надомест на штета во прв пат ☀мелница Сите круг парична �

Scroll