Обновено
9 Инчен Американското Знаме задната врата Значка Покрие Пред Скара Амблем Замена Компатибилен за F-150 F-250 F-350 Работ Explorer Експедицијата Ranger (Стил Б)

9 Инчен Американското Знаме задната врата Значка Покрие Пред Скара Амблем Замена Компатибилен за F-150 F-250

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 287.76

Амблемот Големина : 9 инчен x 3.5 инчен .Инсталација локација : Предна Решетка / Заден Дел.Амблемот Замена Компатибилен за F-150 2004-2014; F-250 2005-2007; F-350 2005-2007; Работ 2011-2014 (Спорт, Ограничен, ST, SE,SEL); Explorer 2011-2016; ЕКСПЕДИЦИЈА; RANGER, итн.Амблемот е изработен од ABS и алуминиум.Одличен квалитет, нема рѓа, водоотпорен, издржливи и отпорни на корозија, не-исчезнува.Амблемот nameplate значка доаѓа со силна страна селотејп и 3) усогласување на пиновите на задниот за лесна инсталација, без дупчење потребно.Едноставен за инсталација : прво, отстранете стариот грб и чистење на автомобил површината.Потоа откине селотејп на новиот амблем, и усогласување на три pin дупки на возилото, притиснете го надолу за да го направи новиот амблем се почитуваат на автомобилот.Боја : Американското Знаме Б | Големина : 9 x 3.5 инчи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

★ ГОЛЕМИНА 6.9 инчен должина ★ ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ 2 парчиња REDNECK ИЗДАНИЕ АВТОМОБИЛ АМБЛЕМИ 100% времетодок�

пакетот вклучува 3 еез,како frist слика.Направени со висок квалитет на АБС материјал.Големина : 9 3 / 4 инчи до

УмреНамалување на винил налепница.Надворешноста Одделение Винил.Види ја нашата боја шема за сите бои н�

Ние ќе ви даде целосна наплата или слободна замена.Вредност Пакет : 1 *Внесете букви во опашката на порта�

[[состојба : нова]] [[бренд : мерцедесбенц]] [[mpn : 2126803693]] [[sku : 2126803693]] [[име на производ : вистински мерцедесбен

Нема Штета Навивам : Ако се подготвени да се отстрани значка букви, со користење на топлина пиштол за да �

Официјално лиценцирани Прашувам Жена хром амблем 3.75" x 2" x .125".Придава преку бојатабезбедно лепило пена л

Покажете ја вашата гордост во вашата Братска организација со прикажување на амблемот.Елоксирани Алуми�

★ ГОЛЕМИНА 5 Inch Долго ★ ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ 3pcs V Амблеми 100% времетодоказ ★ ВИСОК КВАЛИТЕТ Направени со ви�

Направени од Високо Квалитетна ABS Материјал.Предната Решетка Амблем Големина : 8.46" x 3.54" (21.5 cm x 9cm).Задните

Пакување : 2 парчиња;Боја : Сјајна Црна / Сјајна Сребрена КАКО Слики;DHL Брод За 37 работни Денови за Испора�

Со цел да се постигне подобар ефект, ние ви препорачуваме да греење двојно двострано лепило со фен или о�

1 100% Сосема нов и висок квалитет 2 Нашите значка decals со убав bevel да се вклопи во криви, сложени вдлабнати п�

2 парчиња одговара за НОВ 20192020 Chevrolet Silverado RH Страна Мат Црни "Z71" Off Road Амблем ОЕМ опис на Производот Brand New Д

【Топло Известување】 да Бидат сигурни дека за да се исчисти вдлабнатини темелно да се направи долговеч�

Хром Американски Рамен diecast амблем за Peterbilt.Целокупната Measurments на 7 7 / 8" x 3 1 / 4".Монтажа studs се 6 1 / 4", освен.Бр

Вистински ОЕМ Фабрика Дел во Оригиналниот Мало Пакување.ОЕМ квалитет & Директен fitment Загарантирана.Точн

Карактеристики : Висок квалитет, 100% сосема нов.Димензија : За 14.4 cm x 2,2 см х 0.3 цм (5.67" x 0.87" x 0.12").Поставување �

Scroll