Обновено
GBJ 10PCS APMT1604 PDER -ДП Мелничката Внесува Сечење Алатки за BAP400R Вртење Внесува Алатка Носителите на Обработка за Тешко Steelparts (APMT1604PDER-ДП BP010)

GBJ 10PCS APMT1604 PDER -ДП Мелничката Внесува Сечење Алатки за BAP400R Вртење Внесува Алатка Носителите на

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 479.76

☞ZM1125 : HRC30-HRC50, ZM2125 : HRC60. Двете наменета за обработка на челик делови и нерѓосувачки железо делови.Погоден за полу-завршна обработка и roughing општи наизменична ; KM51 : PVD слој карбид внесува особено за леано железо делови; ZM25 : PVD слој карбид внесува главно за нерѓосувачки железо и челик делови помалку од HRC30. H2 погоден за roughing и М2 за завршувањето користи. ; BP010 : CVD слој за заеднички челик делови. ☞Апликација : 5 видови на моделот може да се избираат во зависност од материјалот.За обработка нерѓосувачки челик железо, леано железо делови (на пример,. 4140 легиран челик ) и нерѓосувачки железо, обработка спектар варира од HRC30 ° до HRC60 .инсталиран на 400 R Серија Крајот мелничката држачот. ☞Слој : CVD.Слој endows внесува силна отпорност, добра подвижност со висока прецизност, висока заврши и висока отпорност на абење. ☞Предности : карбид матрица комбинација со Al Ti N слој на композитни multilayer структура во голема мера го продолжува работниот век на алатка за сечење , има супер силен филм-база на сврзување сила и екстремно низок коефициент на триење. ☞Пакетот вклучува : 10 PCS APMT1604 PDER Карбид мелничката влошки. ☞ZM1125 : HRC30-HRC50, ZM2125 : HRC60. Двете наменета за procssing челик делови и нерѓосувачки ironparts.Погоден за полу-завршна обработка и roughing општи наизменична ; KM51 : PVD слој карбид внесува особено за леано железо делови; ZM25 : PVD слој карбид инсерти за нерѓосувачки железо и челик делови помалку од HRC30. H2 погоден за roughing и М2 за завршувањето користи. ; BP010 : CVD слој за заеднички челик делови.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

☞Материјал : Карбид вртење влошки.Носителот применува : STFCR / L, STACR / Л ☞ Слој : PVD , Погоден за Челик и Нерѓо

Општи Сечење.ПРАТЕНИКОТ Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени одделение UE6110 за челик вртење.Миц

Подобрени перформанси.Поголема отпорност на абење.Фокусирани оценки портфолио да се направи избор на п

SPB26 SPB323 / 2 / 4 / 5 / 6 grooving вметнете SP400 PC9030 / NC3020 / 3030 grooving вметнете за SP200 / SP300 Материјал : направени од цв

Може да се користи во повеќето апликации, еден вметнете може да се земе на повеќе работното парче матери

10 Pcs (1pack) CNC карбид Внесува RPEW1003 MOBG OP1030 Општи материјали без превозот.Одделение : Погоден за обработка на �

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи�

Стабилна Сечење.GЈ Прекинувач.За користење со Топлинаотпорни Легури, Титаниум Алуминиумски.Земја на по�

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи�

Изберете WIDIA Напредни материјал оценки за подобрени перформанси и поголема отпорност на абење.CW2015 одде�

Изберете WIDIA Напредни материјал оценки за подобрени перформанси и поголема отпорност на абење.CW3020 одде�

Coro Turn 107 Карбид Insert (Внеси).На CVDобложена карбид одделение за завршувањето на roughing во апликации со контин�

Стабилна Сечење.ЛП Прекинувач.За употреба со Челични.Земја на потекло : сад.Мицубиши Материјали САД Corpora

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Работа : Метал cutting; Материјал : Карбид; Тип : Претворање на вметнете; Нож Должина : Околу...

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Scroll