Обновено
Премиерот Предиво Солидна Дома Памук Предиво, Бургундија

Премиерот Предиво Солидна Дома Памук Предиво, Бургундија

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 81.60

Премиерот предиво-home памук конец.Овој медиум тежина памук помеша со полиестер значи бои остане посветла веќе готови проекти се исуши побрзо и проекти се повеќе издржливи да трае подолго!совршен за мрежа измијте облека и повеќе!категорија тежина : 4. Содржина : 85% памук 15% полиестер.Премиерот предиво-home памук конец.Овој медиум тежина памук помеша со полиестер значи бои остане посветла веќе готови проекти се исуши побрзо и проекти се повеќе издржливи да трае подолго!совршен за мрежа измијте облека и повеќе!категорија тежина : 4. Содржина : 85% памук 15% полиестер.Стави-up : 2.8 мл/80g 140 Yd/128 M.Мерач : 18stx24r = 4in/10cm на големината us8/5мм игли за плетење.Предложи капчиња кука големина us1-9/5.5 mm.Не dyelot.Нега : машина за миење фен безбедно не кајгана не железо не сува чиста.Доаѓа во различни бои.Увезени.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Mandala предиво се сакана за нивната мекост, уникатен colorations, и супериорен квалитет : crafters се соберат сите бо

Некогаш популарната Манос del Uraguay Свила Мешавина Fino е сега на располагање во групи на миниskeins!Вие сте огр

Цената е за 6 skeins на Лили Шеќер ' n Крем во Црно.Секоја торба исти боја многу.Dishcloth шеми вклучени се и Брзо Т

Материјал : 90% Супер Меки Полиестер, пријатна оваа меки, силни и се уште не е дека е густо предиво е идеале

Тежина : 75.0 g / Skein 1 X Волна Предиво 75.0 g За Секое Skein.Нема Мало Пакет.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инч.Количина : 1pcs No

Мека и лесна грижа предиво што работи до создаде прекрасен, саморазголување colorways, кои се вклопуваат уни

Малку "бакнежи" на бојата се мешаат со една главна боја во оваа iкабелот изградба предиво.Од brights да пасте

Економски голема топка големина.Содржина : 100% полиестер.Топката Големина : 300g / 10.5 оз, 201 метри / 220 метри

Цената е за 6 skeins на Лили Шеќер ' n Крем во Топла Розова.Секоја торба исти боја многу.Шеми вклучени се Тула

Мек материјал го прави сигурни да ви донесе пријатно и топло чувство кога ќе носат облека плетени со ови

Оваа продавница има повеќе различни видови на производи, добредојдени да се купи.Место тоа на ќебе скал�

5 Skeins Alize Подуени Предиво 50 метри 5x100gram.Без игли Без куки.Секоја топка 9.2 мт (8.5 yds) Предиво тежина : 7 Џамбо %10

Вие нема да мора да се грижите за тоа snagging или протриване.Нашите предиво не финтата, кавгата, или подели �

Висок Квалитет : Овој висок квалитет предиво е направен од 100% акрил, многу мека и издржливи.Големина : се�

Совршен за пензионер,жени,мажи,нова мајка или секој кој сака да сплетам или капчиња, ова предиво е голем

Scroll