Обновено
Estia Креации Dionysos Мини Маска со Бронзена Боја Ефект -Дионис Бог на Виното Ритуал Лудило и екстази

Estia Креации Dionysos Мини Маска со Бронзена Боја Ефект -Дионис Бог на Виното Ритуал Лудило и екстази

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1320.00

Дионис е бог на грозје жетвата, вино и вино, на обредот лудило и екстази.Кастинг Камен со Бронзена боја ефект.Висина : 18 см - 7 инчи - Ширина : 12 cm - 4.7 инчи - Тежина : 400g.Рачно изработени во Грција.Дионис е бог на грозје жетвата, вино и вино, на обредот лудило и екстази во грчката митологија.Тој е бог на феномен, "бог, кој доаѓа", и неговата "foreignness" како пристигнувањето аутсајдер-бог може да биде вродено и се од суштинско значење за неговиот култови.Тој е еден од главните, популарна фигура од грчката митологија и религија, и е вклучена во некои листи на дванаесет Olympians.Дионис беше последната бог за да бидат прифатени во Планината.Олимп.Тој беше најмладиот и само еден да имаат смртен мајка.Неговата фестивали беа движечка сила зад развој на грчкиот театар.Тој е пример на умирање бог.Следење на број предвидени!!!Детали : Состојба : Нова, направени во Грција.Околу Висина : 18 см - 7 инчи - Ширина : 12 cm - 4.7 инчи - Тежина : 400g. (05507).

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА на ЕКРАНОТ Мерки 19.7"H ¡Á11.8"L ¡Á9.8"В Ова е совршена големина за да се вклопи во било кој в

Buddha вели, "Среќа е што не има многу, среќа е да се даваат многу." Оваа Буда биста статуа во длабока медитац�

❤ ПАКУВАЊЕСекоја црна скулптурата има убави метални пеперутка во пакетот, имаме подобри пакување, тоа �

9 kg Package Вклучува : 1x Sculpture Note : Рачни мерења може да предизвика отстапување од 01 носители см 【Практични Ор

Занает : Напорна Работа РакаПосакуваше од Дрво Господар.Gadget во Рака, само за да се Игра и да се Види, Дрве�

Може да биде лесно да се интегрира во вашата домашна декорација, канцеларија декорација, погоден за ваш�

13 3 / 4" висок x 8" широк x 6" длабоко.Тежи 3.2 lbs.Симболично tabletop скулптура опишува две личности растечки ликви�

Димензии : Висина : 28cm.Долго : 28cm .ширина : 12cm Димензии : Висина : 11inch.Долго : 11inch .ширина : 4.7 инчен Тежина : 8.8 K

☞ Класичен ретро дизајн, да се доживее животот помеѓу елеганција и secularity, е прекрасно искуство дека нем�

Димензија(инчи) : 16.9*14.1*7.4, 14.3 lb.На статуи се направени од бакар, бронза или месинг.Користење на супериорен

【Материјал & Големина】Дејвид Статуа грчки Биста Лице Вазна со Висок квалитет Смола, живописни резба, п�

СЛИКА : убаво инспириран благочестив парче, оваа слика на Светото Срце на Исус Христос се прикажува него

Совети : 1.Класичен Намали стил и дизајн.На "Медитеранскиот стил" е најголемата шарм на урбани домови, од �

Чиста мермер од планините на ЗАПАД Грција.Олеснување мермерна плоча насликан Адот киднапирање на Persephone

Нашата 20 furnaces се меѓу најпознатите и историски знаменитости на Murano и сите се придржуваат до само марка н

Бродови од и Продадени од страна на "Rosary Art", секој објект во нашата продавница е САМО едно парче и токму к

Регионален Функција : Европа.Тема : Животни.Материјал : Смола.Погоден за општа домаќинство,кафуле,паб,кн�

Направен од висок квалитет на polyresin,нетоксични и екопријателски.Големина : 3x5x9inch (Dxšxv).Идеален дел за дом�

Присутни на вашиот сопствен награда покаже со Пластични Статуа.Совршен за една партија.Одлично за ваша�

Ова животно статуа сет (2 парчиња) мерки за околу 3 инчи и се направени од керамички.Прекрасната lifelike изгл

Занает : Напорна Работа РакаПосакуваше од Дрво Господар.Gadget во Рака, само за да се Игра и да се Види, Дрве�

Scroll