Обновено
NBK MJC-95CS-BL-1 1/4-35 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 1-1/4 и 35 мм Понесе Големина, Алуминиумски A2017

NBK MJC-95CS-BL-1 1/4-35 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 1-1/4 и 35 мм Понесе Големина, Алуминиумски

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 12230.64

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 MΩ.Земја на потекло : сад.NBK - MJC-95 CS-BL-1 1/4-35 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.74"x4.96"x4.96", Создаден Дијаметри 1-1/4" и 35, Отценети вртежен момент 130, Макс вртежен момент Од 260, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 6000, Моментот на Инерција 2.3x10^-3, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 3600, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.2, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 2.0, Ракав Цврстина A80, Масовно 1600 г.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Надворешен Дијаметар : 13 / 4 Собрани Должината на Собата : 21 / 8 3парче L075 серија спојка сет вклучува две цев

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

спојување големина код : MJSC51 должина преку понесе : 61.0 mm.создаден тип : Заврши w / Keyway.максимална вртежи во

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Полиуретански за пренесување и апсорпција на шокови оптоварување.Скелетот усвојува специјални полиме�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

максимална понесе дијаметар : 2.1875 во.врв вртежен момент : 30200 во lbs.должина преку понесе : 2.0625 во.вртежен м�

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Компанијата, основана во 1900 година, е со седиште во Downers Grove, ИЛ.За користење со Lovejoy E тип SFlex серија флекси

Scroll