Обновено
Sandvik Coromant Т-МАКС МЕЛЕЊЕ Карбид Мелничката Insert, SFA Стил, Плоштад, H10 Одделение, Необложени, SFA42E3L,0.125 Дебела, 0 Агол Радиус (Пакување од 10)

Sandvik Coromant Т-МАКС МЕЛЕЊЕ Карбид Мелничката Insert, SFA Стил, Плоштад, H10 Одделение, Необложени, SFA42E3L,0.125

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 4158.72

Генерално, како вметнете големина и i C стануваат поголеми, максимална сечење длабочина се зголемува.Квадратен облик обезбедува силна сечење на рабови.Вметнатите нема дупка, 75-степен аспект агол, и 20-степен царинење агол.На вметнете е позитивен или негативен, кој се однесува на гребло или царинење агол на која вметнете ги отстранува материјал.Станот-топ дизајн ја зголемува алатка сила.Вметнете дебелина толеранција е + или - 0.На Sandvik Coromant ДИК, SFA, или SFC H10 соголени карбид indexable мелничката вметнете има квадратна форма и рамна топ дизајн, и обезбедува добра отпорност на абење, без ограничување на шок отпор за светлина-обработка лице мелничката, а по завршувањето на алуминиум во просек-на-добра обработка услови.Сечење на длабочина влијае на метал отстранување курс, бројот на прекини, чип евакуација ефикасност и енергија потребна кога ја користите insert (внеси).Максимална сечење длабочина : 0.Кога се користи со овие системи, ова вметнете има 15-степен доведе агол дека има помал axial сечење сила од поголеми доведе агли и подобро работ јачина од помали доведе агли.Повеќе внесува може да се постигне на различни места во една операција.Паралелно земјиште подобрува површина на работното парче.На i C е најголемиот круг што може да се извлечат во рамките на рабовите на вметнете форма.H10 одделение е направен од соголени fine-grained карбид, кој обезбедува добра отпорност на абење, без ограничување на шок отпор и нуди висок раб на острина.Толеранција на растојание од надворешниот раб на впишан круг (i C) на работ на плоштадот е + или - 0.ДИК и SFA внесува имаат четири сечење на рабови.Со седиште во Шведска, компанијата произведува алатки кои се користат во текот на металугрија поле, вклучувајќи автомобилската и aerospace, умре и мувла, и општи инженеринг индустрија.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

[Кристално Јасна и Никогаш не Жолто] : Случај дизајн за i Phone 13 Про користење на ултрајасно TPU и КОМПЈУТЕР м

Лесно Операција ,Лесни и vernier caliper дека материјалот е високо квалитетен материјал е лесно да се носат.Сит

Кошула : 65% Памук, 33% Полиестер, 2% Spandex; Вратоврска : 100% Полиестер.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.Н

ИЗОЛИРАНИ Оброк Торба Ладилник Со Посебни Прегради Држи Сè На Контролирана Температура.Простор за ЧУВ

Ткаенина Состав : тоа е направено на polyamide (најлон) и еластични влакна, тоа е свилен, мазна и здрава, нема д

Највисок Квалитет.Висок квалитет слоевит парична казна решетката ткаенина со користење на 100% природни

Дали сакате да им даде на вашата соба а Сосема нов изглед и на ниската Цена не гледам подалеку од нашиот

Toodour LED Icicle Светла, 360 LED, 29.5 фт, 8 Режими Прозорец Завеса Самовила Светла со 60 капки, Предводена Божиќ Светл

❤️【Здрав, Безбеден совршена големина за помала бања ❤️【Бесплатен Дар Надградба Туш Земи Бар】12" Меди

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Ја спречува drafts (недовршени), нечистотија, инсекти и дожд од влегуваат под гаражни врати.Издржливи винил

Achromatic Цели 4 X,10 X,40 X(S),100 X(S,Нафта).Окуларот.Широко Поле Окуларот : WF10 X(WF16 X опционално).Гледање главата.Ве мо

Поврземе на големи шише; 2 [КОМПАТИБИЛНОСТ] : Погоден за грејач, кампување шпорет, преносни скара, десктоп

1 16 дупки може да се користи на двете страни за клиентите да се откажам 2 160 степен широк Агол поле на глед

TTArtisan 17mm f / 1.4 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранциј

Должина на ножот : 7.03 во.Вкупна должина : 11.72 во.Сечилото материјал : 1075 HC.Рачка материјал : Hickory дрво.Кожа о

▲Компактен И Моќни : Суперпреносни Bluetooth звучник обезбедува моќен звук и стабилна бас преку напредни во

СМИСЛЕНО ГОЛЕМИНА : Секоја Кутија Мерки 12" x 6" x 4" висока; Секоја Етикета Мерки 3" x 1.Џемпери, панталони, purses,

Photocell автоматски се претвораат светлината во мрак и ИСКЛУЧУВАЊЕ на зората.Одлично за паркинзите, градењ

Тренер МИРИСИ СОЈА ВОСОК од СВЕЌА Релаксирачка ароматерапијата искуство од почеток до крај.НАПРАВЕНИ

Тој е компактен и пренослив, и има широк спектар на употреба.Тоа е погоден за фризури, веѓите, лицето нож

ГОЛЕМИНА Вкупната големина е 69"x96" / 175x245cm (висина х ширина).Се сече на 4 парчиња за лесна инсталација, секо

Кочница Светло жолто Трепкачко како предупредување, светло црвена светлина.Мора да се има светлина бар

Туш Завеса : црно и бело boho туш завеса е направен од премиум полиестер ткаенини, која е мека, кожатаприја

новороденото бебе девојка облека облека поставува зима новороденче leggings розова бебе облека зимски беб

Scroll