Обновено
COODIA Аквариум Худ Осветлувањето и Бојата се Менува Далечински Контролирани Dimmable LED Светло за Аквариум/Риба Резервоар (46--54)

COODIA Аквариум Худ Осветлувањето и Бојата се Менува Далечински Контролирани Dimmable LED Светло за Аквариум/Риба

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1269.60

Повеќе бои и повеќе начини на осветлување.Оваа светлина е исто така корисни да расте растенија.Со можност да биде продолжен стапка да се прилагоди на должината за да одговара на вашите риби резервоарот,одговара на резервоар од 45" 54" во должина.Посветен и професионален напојување дизајн, повеќе енергетски ефикасни,над 10000 часа животен век. 2.4 G далечински технологија, веќе не се барања до точка на далечинскиот директно до приемникот.Можете дури и може да се контролира светлината низ ѕид.Висока светла Led диоди и dimmable со далечински управувач.Лесен за употреба, само да го стави на врвот на риба резервоарот и приклучок во моќта.Идеален за слатководни и seawater.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Заслепувачки заштита за RGB ЖИВОПИСНИ II, НЕ suite за Chihros ЖИВОПИСНИ Мини големина.Како дополнителни прилог д

Aqueon ЛентаСветло се користат со ОбратноБлузи за правилно аквариум осветлување.Овие се точно лентасветл�

Заврши Heatsink за инсталација 7 x Сино / 1 x Црвена / 1 x Зелена / 16 Бела.Лесна Инсталација!Predrilled едноставно д�

Ова не е само лава светилки, но, исто така, повеќе дружба.По меурчиња исчезне за еден период на време, тоа

Надворешни тајмерот работи во ред со оваа светлина.AC Кабел Должина : 4ft 4 програмабилни канали, мерењето �

Домот на боја и стилски дизајн го прават одличен декор.Доаѓа со мали фиока на дното и транспарентна пенк

(Ве молиме да го отстраните пластична фолија на дното на далечинскиот управувач кога го користите, инак�

Го поздравуваме вашиот споделување и повратни информации, така што ние може да ви обезбеди со подобри п�

2 x Вшмукување Чаши.Led аквариум светилка има одлична боја рендерирање, кои го прават тоа соодветно шарени

5x21cm Voltage : 110240 VLight тип : LEDMaterial : Acrylic Brightness ниво : слаба & медиум & strong Light тип : LED светилка beads To спречи прелив�

Ултра сјајна и широк спектар RGB Led диоди за покажува живописни бои на водни растенија и риби, може да напр

Големина : 12.50 X10.00 X8.50cm / 4.91 X3.93 X3.34in Направен од материјал за траен употреба Транспарентно риба резервоа�

Моќност : 1.Power plug : НИ приклучокот 【Smart APP контрола】 : аквариум светлина има вграден Bluetooth чип, употреба АП

60 Pcs SMD LED Чипови по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метри во ролна.Потрошувачка на енергија : 15 W20 W / ролна.Ние �

Додадете забава на живот : Со оваа мала риба резервоарот, можете да уживате во забавата на риба земјодел�

Одговара на сите Т8 и Т12 тела.До 30% посветла од стандардните Т8 и Т12 светилки.Висок квалитет.Висок квалите

Се меша и натпревар боја на спектар, Свежи трепет и боја.Елегантни, рамни панел дизајн кој лесно retrofits.IP67

Боја : Модел E Стил : Minnow тешко ги наведуваш.Материјал : Пластика.Нуркање Длабочина : 0 2м.Пакет Листа : 1 Ги

Светилка главата е rotatable и можете слободно да ја прилагодите тоа.Висок стандард водоотпорен способност,

Задоволството на клиентите е од суштинско значење за нас.Во исто време, тоа може да се користи како бари�

Изработен од алуминиумска легура материјал, здрав изградба.Безбедно и издржливи во употреба.Удобен да �

Се вклопува аквариум резервоар од 12" да 16.5" инчен должина со прилагодлив за монтажа голема заграда доба�

LED светлата на тенковите за да ротирате низ неколку бои и им овозможуваат на корисникот за да го запрете

Scroll