Обновено
270 mm руски Девојка Куклата во Традиционална Облека Порцелански Статуа

270 mm руски Девојка Куклата во Традиционална Облека Порцелански Статуа

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 531.36

Руски Кукла е направен од казна, порцелан и парична казна ткаенини материјали.Инспириран од оригиналните скици на тимови за руски балет и царевото топки.Руската Порцелански Кукла го прави голем дар за љубители и колекционери.Ретки бришејќи е потребно за да се зачува убавината на производот.Не користете абразивни супстанци.Многу уникатно парче на уметноста од Русија.Рачно изработени.Сертификат за Автентичност.Оваа кукла е единствена колекционерски figurine, направени од бисквит порцелан и облечени во рака-пораби костим украсени со sequins и монистра.Кукла е рачно изработени и рачно насликани во Русија од страна на познати уметници.Ќе биде вистински украс за вашата кукла е колекција.Може да се купи вистински руски порцелански кукла во Skazka продавница.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Тоа може да биде совршен подарок за семејство, пријатели и деца на денот на Благодарноста, Божиќ, одмор и

Тоа е Толку слатка и симпатична божиќ стои украс на дедо мраз,Тој со луксузни облека и подарок кутија,бо�

Големина : 30x12x10cm / 11.Совршен кукла за девојки, kindergarterns и одлична за дете спална соба декорација.Карактер�

Возрасни секс играчки за Возрасни сексуален однос производи Секс играчка за Возрасни орален секс предм

Производ големина : 7 см * 16 cm.Боја : црна / портокал.Материјал : природни смоли + раканасликани.Обликот е т

Медицина Човекот е исцелител.Рачно изработени од Страна на Navajo Уметници на Ново Мексико.Околу 12" вкупна

52mm грешка, предмет на вистинскиот објект Прирачник за мерење, големината ќе имаат 0.✿Празник Подароци : �

Најдобар Украси и Подароци.Тој ќе биде празнична прилог на вашата домашна декорација.Тие се совршен под

Убава Значење : Божиќ Gnomes Украси донесе среќа на семејството и се смета за добра среќа.Примена : Божиќ Де�

1.Основата е фино направена и има јасна и текстура на ракопис.Основата е рамномерно големина.и координир

1.Основата е фино направена и има јасна и текстура на ракопис.Основата е рамномерно големина.и координир

Материјал : Смола.Големина : 33*15cm.Боја : како што е прикажано.Многу погодна за дневна соба, спална соба, хо�

Уникатен Дизајн : кадифен gnomes имаат волна носот, долги бели влакна брада.На дното sandbag да се зголеми стаб�

Добредојдовте на нашата продавница и да се најде еден што го барате.Тоа носи среќа на семејството и се с�

☛Прекрасна Валентин Gnome Кадифен Кукла : Симпатична Гдин Валентин gnome кадифен и Гѓа gnome кадифен ќе додаде�

Според традицијата на Nisse живее во куќи и плевни на фарма и тајно дела како нивен старател.Тој ќе биде пр�

УБАВА ВНАТРЕШЕН ИЛИ НАДВОРЕШЕН ДЕКОР.Име : Божиќ кукла.Тежина : 180g.Материјал : плетени.Големина : 30*14 CM.Екр

Големина 9" W x 17" Х Уникатен Дизајн Оваа Рустикални gnomes ќе носи шарм на современите празнична setup прозорц

✨ Велигден Gnome Безличен Кадифен Кукла : Велигден Gnome е направен од високо квалитетни материјали, ПВЦ, PP п�

Направени од Polyresin.Доаѓа во Жолта, Зелена, Виолетова, Сина, Црвена и Розова (Кукли дојде во избрани бои и с

❤Право ГолеминаОваа симпатична џуџе е 7.08 инчи висок и 4.33 инчи широка.Совршена големина, погоден за убав

На кристална топка, исто така може да се користи како украси, фенг шуи или дивинација, итн.Таа има различ�

Овие Велигден bunny gnomes лесно може да донесе среќа и среќа на нашите најдобри пријатели, деца, љубовници, и

Јапонски, кимоно, geisha, порцелан, керамика, figurine, кукла.Јапонското Кимоно Geisha Исклучиво Master Collection Figurine ОГ�

【Квалитетен Материјал】Неговото тело и капа се направени од мека филц, волна за нос, влакна за неговата

Божиќ Декоративни Дедо Мраз Кукла Figurine со светлина Украс.Направени од смола, нетоксични, без мирис и еко

Нека биде од ваша страна и донесе среќа на вашиот дом или farmhouse Прекрасна големина : многу погодна да бид�

Топла семејство треба добра декорација и исклучителна подароци,一个温暖的家庭, 需要好的装饰,需要精美的礼物.Н

Симпатична летна бикини gnome украси држи пиво за летување, одмор, плажа, море, итн.Пролет / лето / есен / зим�

Scroll