Обновено
Реле Камера Спојка CRNPFZ100 за Sony О7 III, A7R III, A9

Реле Камера Спојка CRNPFZ100 за Sony О7 III, A7R III, A9

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 839.76

Бескрајна Моќ за Вашиот Camera The Реле Камера Спојка во комбинација со Случајот Реле Камера енергетски Систем обезбедува постојана, uninterruptable моќ за вашата камера и е совршена за време застаруваат фотографија, фото-кабини, видео продукција и моќта гладни Live View снимање или било долго ден на снимањето.Треба повеќе енергија?Топла swap во друга моќ банка и да се продолжи снимањето, додека никогаш не губи моќта на вашиот камера.На спојка не содржи батерии или задржете бесплатно.Компатибилен со Sony камери.Проверете за да ја потврдите вашата камера модел е поддржан.Бидејќи Случај Реле, исто така има свои средно внатрешни 1200 m Ah батерија, ако вашиот надворешен батеријата работи ниска можете лесно топла трампа на надворешни батеријата и да не губат моќта на камерата. Реле Камера Couplers работа во тандем со Случајот Реле Камера енергетски Систем да се задржи вашата камера напојува постојано со надворешен 5 V USB батеријата пакет или ѕид моќ.И никогаш не снема моќ.Реле Спојка е едноставно вметнете за вашата камера батеријата празнина што овозможува дополнување на камерата преку Случај Реле Камера енергетски Систем.Како тоа Функционира?Едноставно внесете го Реле Камера Спојка директно во камерата батеријата порта, во досието за Случајот Реле CPS и моќ вашата камера со вклучени Цврста Надворешна Батерија Пакет или AC извор на енергија со користење на USB на AC ѕид адаптер или употреба на лице место D-Допрете Батеријата со V-Планината.Пар Реле Камера Спојка со Случајот Реле Камера Моќ Систем за да се обезбеди постојана, уреди за непрекинато напојување за вашиот фотоапарат.Никогаш не треба да ја полните камера батерии повторно.Моќта на вашата камера со истиот 5 V батеријата што се користи за полнење телефони или таблети.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те�

Ве молиме бидете сигурни дека вашиот модел се наведени во оваа листа, ако вашиот модел е што не се наведе

【Безбедност】 : Нашите Производи се CE / FCC / Ro HS уверение, тестирани од страна на производителот за да од

Направени со користење на квалитет 3 M материјали.Лаптоп набљудувачите им овозможи на корисниците да ги

264 EA1050 A120 EA1050 F EA1050 A120 LCD LED Мониторот Seasonic SSA0601 S1 12 VDC 4.✅【'S ИЗБОР】12 V AOC LED LCD Монитор 16" 20" 22" 23" 24" 27",AOC I2367 F I2367 F

ТМоќ Направени со Сосема нов Влезниот Напон Спектар : AC 100 V 240 V ( 9 V DC ) (( ❌НЕ за 5 V верзија...

✔БЕЗБЕДНОСТ : Supply Source Производите изработени со највисок квалитет на материјали и вклучуваат повеќе за

150% врвно оптоварување способност(100ms) 20~+70℃ работна температура.Заштита : Краток спој / Преоптоварување

Оригиналниот Замена Додатоци за Сите Iseebiz Автоматско Мачка Куче задолжени за хранење телиња и Куче Каме

Поларизирана Моделирани Приклучокот Одговара на Повеќето Стандардни НИ Штекер 8' Долг Кабелот Обезбеду

ТМоќ Направени со највисок квалитет (( Екстра Долг 6.6 ft кабел мозок )) Вкупна Должина на Кабелот Е Продолж�

9v 500m A Регулирани, 2.1 mm x 5.5 мм, Центар Негативни Поларитетот Напојување.Филтрирана за Нула Потпевнувам, Бу

9v 500m A Регулирани, 2.1 mm x 5.5 мм, Центар Негативни Поларитетот Напојување.Филтрирана за Нула Потпевнувам, Бу

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те�

Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz во Светот на Напон Користат електричната Мрежа ПСУ 30 Дена Гаранција За Враќање На Пар

Ablegrid Бренд Замена На Производот.Тестирани Единици.Во Голема Работна Состојба.Ве молиме проверете со ва�

Бренд Нови AC / DC Адаптер.Одличен квалитет замена на напојување за LG Монитор.Опремен со надполнење, кратк�

Набавувач : ЗНАЧИ И САД Дел No : SGA12 U18P1 J Ro HS : Непознат HTS : 8504409510 ECCN : EAR99 : 90 Влез / Излез Тип на : AC / DC Тип : Регу�

Напојување..Специјалност,Услуга,Задоволување!.Сите производи се целосно тестирани ОЕМ противвредност,

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те�

HQRP® Замена AC Адаптер плус HQRP® Евра Приклучок Адаптер; ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА – ве Молиме имајте во предвид дек�

Адаптер Оценка : World Wide 100 V ~ 240 V 50 / 60 Hz УЛ НАВЕДЕНИ.Сите производи се тестирани за да се надмине / исполнат

✦БЕЗБЕДНОСТ Замена на Производот! (НеОЕМ но, 100% Компатибилен).Сите наши производни линии се стави низ р�

Scroll