Обновено
Dometic EnviroComfort ECD10K-ХВ AC Retrofit Комплет 410A - 10,000 BTU [207500310]

Dometic EnviroComfort ECD10K-ХВ AC Retrofit Комплет 410A - 10,000 BTU [207500310]

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2329.68

Нерѓосувачки челик drainpan.Лесна инсталација.Dometic ECD10 K - ХВ Enviro Comfort Себе содржи Единица 410 А, 10,000 BTU, 115 V, 60 Hz, со Retrofit Комплет.Retrofit Комплет заменува постарите A/C единица & контрола на сегашниот модел.Обратна циклус.Претходно се продаваат како Cruisair и Морски Воздух, сега се продаваат под еден Dometic бренд.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

DV1930 EP (48 V).Компресор : QX1903 VDL.Напон : DC 48 V.Капацитет : 137455 W.Ладилни : R134 A.Компактно решение за мали Течни јам�

BTU : 1700 BTU / Hr Струја, Номинална : 20 A Димензии : 21.6 H x 11 W x 8.1 D Во.Моќ Дисипација : 500 W Серија : Spectracool Серија.А�

Scroll