Обновено
Timken LM545849V Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Вакуум се Топи Челикот, Инчен, 9.2500 ID, 1.9375 Ширина

Timken LM545849V Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Вакуум се Топи

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 964.80

Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, оваа единствена конус собранието има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена конус е направен од Timken сопствена високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Број на модел : 32904 X; Тип : Коси Ролери Имајќи.Вртежен момент Капацитет : 20*37*12 MM; Количина : 1 PC.Структура : З�

Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ро

Заврши конус и купот на собранието.Челичен кафез рамномерно простори ролки за намали триењето,вибрации

Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Оперативни температури се движат од 54

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

создаден дијаметар : 150 мм.имајќи материјал : 38 mm.температурата на работа опсег : 40 до 120 ºC.собранието тип :

Модел : 3720 (Надворешниот Дијаметар : 93.264 mm / 3.6718", Ширина : 23.813 mm / 0.9375").Еден куп (надворешниот прстен) за п�

Стандардните квадратни крајот да се создаде остри агли во завршна операции.Премиум high speed челик подобру

Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена заос�

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

Име На Производ : Заострените Ролери Имајќи.Materal : Имајќи челик ;Модел Бр : 51203 Широко се користи во пренос�

СТЕ КУПУВАЊЕ НА THEPICTURED КРАЈОТ МЕЛНИЦА.ТОА Е НОВО.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIT Е ОЗНАЧЕН : WELDON

Дел # LM67010 Заострените Имајќи Трка (Конус) САМО.Куп OD : 1.7810" / 45.237 mm Првенство Ширина : .4750" / 12.065 mm.Бренд : Ха

Спецификации Исполнети Општите ISO квалитетот и барањата за производство на заострените валчести лежиш�

Материјал : Волфрам челик.Месо тело со дијаметар : 4mm 6mm 8мм 10мм.Вкупна должина : 50110mm.Пакетот вклучува : 1 PCS

Материјал : Волфрам челик.Месо тело со дијаметар : 4mm 6mm 8мм 10мм.Вкупна должина : 50110mm.Пакетот вклучува : 1 PCS

На ОМБ Магацин, ние се стремиме да се обезбеди најголем избор и квалитет на делови за вашиот отворено ен�

Оваа Timken JM205149 еден конус со еден печат челик кафез се совпаѓа со еден куп (надворешниот прстен, се продав

Модел : T126 (Понесе Дијаметар : 32.004 mm / 1.26", надворешен Дијаметар : 55.562 mm / 2.1875", Вкупна Дебелина : 15.875 mm / 0.625

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

Прецизност земјата со голема брзина машина.Пакет димензии : 0.9" x 3.4" x 0.8".Приближна тежина : 0.43 lbs.Овие прец�

Конус и Купот на Собата.Обично се вградуваат во парови или во директни или индиректни аранжман.Единица �

Модел : L44649 (Понесе : 26.988 mm / 1.0625", Ширина : 14.732 mm / 0.58").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шиша

Scroll