Обновено
Salinity Тестер, Многу Издржливи, Стабилни Перформанси Сол се Држиме за Индустријата за Прочистувач за Дома

Salinity Тестер, Многу Издржливи, Стабилни Перформанси Сол се Држиме за Индустријата за Прочистувач за Дома

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 633.36

Широка Примена : Ова salinity тестирање пенкало е погодна за пиење вода мониторинг на отпадна вода, во лабораторијата за земјоделство, aquaculture и аквариум, hydroponic, итн.Преносни Големина : Ова salinity тестирање пенкало е мал во големина и лесен во тежина, која е лесно да се носат околу, погоден за различни прилика.Како да го Користите : 1. Нежно промешајте и да чекаат за читање за да се стабилизира. По употреба, исплакнете electrode со вода за да се намали загадувањето.

Повеќе детали

Item Type:
Salinity Tester
Material:
ABS
Model:
OW-98305
Battery:
LR44 x 4 (Battery Not Included)
Uses:
Tap Water, Household Water Purifier, Commercial Water Purifier, Industrial Water Treatment Industry, Etc
Basic Parameters:
Scope:
0 ~ 1

Слични производи во категоријата

p H метар : Мерен Опсег 0.0014.00 p H ±0.01 p H точност 3во1 TDS метар : Мерен Опсег 09999ppm, 09999µs / cm, 1 80.0°C, 32.0176.0°F ± 2% точн�

【Зошто Тест ORP】На високи или ниски redox потенцијал ORP ја претставува способноста на водата да се оксидир�

Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку

5 инчен TFT Капацитивни Екран на Допир на Екранот Specification : Display : 7инчен висока резолуција (1024 * 600) капацитив

1.Едноставно притиснете го копчето за тестирање ленти се до објектот или течни сте тестирање.Половина с�

1 Microcomputer и допрете тастатура се лесни за употреба 2 На сензорот донесува калциум ion electrode, која е составен

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ�

Оваа p H Сензор е IP65 оценет, водоотпорен во тесна печат, способен да издржи долгорок постојана употреба в�

На electrode може да се отстрани за чистење на сондата и обвивка.Опремени со светлото на екранот екран, может

ТОЧНИ МЕРЕЊА : Користете титаниум алуминиумски сонда за мерење на водата со висока точност, избегнување

Работа во течности иако специјални сонди понекогаш се користи за мерење на p H на полуцврсти супстанции.�

Опсег : 2.00 16.00 p H.Резолуција : 0.01 p H.Димензии : 220 W × 175 D × 78 H mm.Три точки за калибрација за највисока точност

Замена на моторни единица за Aqua Clear 20, 30, 50, 70 Модели.НЕ вклучуваат aimpeller.Придава лесно.Тивко работење.Голе

Компактен пенформа дизајн, лесен за мобилност, можете да пробате вода насекаде да се добие чиста вода.Ус

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквари�

Мерки Потенцијал Водород (p H), Електрична Спроводливост (ЕК), Вкупно Растворени цврсти Материи (TDS),и Темп�

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА�

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ�

Лесен и пренослив, тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде 1 Литар чи�

Мерен опсег 014 PH.Точноста 0.02 PH.Температурна компензација опсег без температурна компензација.Напојувањ

* Многу лесен за употреба, едноставно ја потопи во течноста и тоа може да се брз тест на PH вредност...

* Мултифункционален : Тоа е широко се користи за тестирање на PH вредноста на домашната вода, лабораториј�

Интуитивен, userfriendly икониelectrodee статус прикажува p H падина.Контролаклип electrode носителот брзо и лесно обез

Scroll