Обновено
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Минус 1.50)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1020.24

Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Сепак традиционалните очила се само наменета за читање на книги, не на компјутерите.ЗАБЕЛЕЖИТЕ РАЗЛИКАТА ВО ДЕНА - Со овие очила, ќе почне да се забележи подобар екран прикажување и поголема јасност по само неколку дена од денот на носење на нив.Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.Тешка изложеност на сина светлина може да предизвика симптоми на напрегање на очите, замор на очите, мигрена, и суви очи.Зошто ги филтрираат сина светлина?Сината светлината емитирана од екраните навлегува подлабоко во око и неговите кумулативни ефект може да предизвика оштетување на ретината.Право Technology If сте запознаени со компјутерски очила, тогаш знаете другите може да биде жолта со ниско ниво на транспарентност.Сината светлина трикови нашиот мозок во верувајќи дека тоа е ден-време, што го прави да заспијам потешко и ја намалува нашата спиење квалитет.Сино Светло Блокирање на Очила за Дигитални Generation Opticalskart е водечки бренд на нула-напојува компјутерски очила, кои ги блокира штетните сино-светлината на екранот од страна дигитални уреди.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.Opticalskart очила обезбеди стилски заштита, па можете да уживате помалку замор на очите.Без разлика дали тоа е лаптопите, десктоп компјутерите, таблетите или паметните телефони - нашите очила помогне да се намали штетната сина светлина која може да предизвикува око прашања и да се спречи идеален нивоа на спиење.Не е добар изглед.Проблемот е во тоа што нашите очи не се наменети да бидат изложени на сина светлина која се емитира од компјутерските екрани, телефони и телевизија постојано.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

[МОЌ & ПРЕЦИЗНОСТ] До 19,000 осцилации во минута со 2 агли на напад : 5° за повеќе моќ, 3.4° за повеќе контрола на

❀ вино стакло екранот стојат со тркала, романтични ковано нерѓосувачки челик занает, погоден за коктел

Дизајниран за Постојан Поставување на меки или стврднат шахти.Длабока пенетрација дава овој стил на за�

Производителот гаранција може да не се применува.Термос вакуум изолација технологија за максимална те�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Се користи за дела за кои се бара чести отстранување, тоа во голема мера може да го подобри услуги живот �

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Знак Носител на Пиедестал, 24x36, Стипса, Хром Овој оглас е за секој.Објект : Пријавете се на Држачот за Монт

Додаток Тип : Таванот Комплет.За Користење Со : Кабловска Пистата Системи.Спецификација : Додаток Тип : Т�

Безбедно и Издржливи : Нашата птица игралиште решетката е направен од 100% природен, нетоксични материјал

Тој е компактен и пренослив, и има широк спектар на употреба.Тоа е погоден за фризури, веѓите, лицето нож�

Дали сакате да им даде на вашата соба а Сосема нов изглед и на ниската Цена не гледам подалеку од нашиот �

Кога ќе одат надолу, дишам, кога ќе излезе, и издишување❃ глава не треба да се потпреме на supine одбор...

Висок квалитет на бел сјај керамички кригла.Печатени на двете страни и погодна за двете лево и десностр�

Генерално, како вметнете големина и i C стануваат поголеми, максимална сечење длабочина се зголемува.Ква

Capezio залог на нивната поддршка и посветеност за унапредување на танцот, театарот и рекреација во заедни�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

ГОЛЕМИНА Вкупната големина е 69"x96" / 175x245cm (висина х ширина).Се сече на 4 парчиња за лесна инсталација, секо

Хип Мерења : XМала = 3435.Лесна Камшик долна облека : Ниска половината, исто како и вториот слој на кожата за

Кошула : 65% Памук, 33% Полиестер, 2% Spandex; Вратоврска : 100% Полиестер.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.Н

СТУДЕНТОТ АНГЛИСКИ јазик за УЧЕЊЕ ПРИДРУЖНИК : CD играат различни учење Цда.Bluetooth), repeat (повтори функција,

2 инчи), мала тежина (0 Овој производ е водоотпорен во секојдневна употреба.Мултифункција и мултирежим ба

Пролет или Есен или било сезона во сите!Со секое парче рачно изработени за селски шарм, не две полиците ќ

PCGS Оценување, Уверение; Сертификација Број : 31955607 2009 Година (P) Индијанци Sacagawea Долар; Манган / Бакар / Цинк.

Scroll