Обновено
YANGY Ткаенина Лента 6cm 25Yards Виножито Фолија Точка Tulle се Тркалаат Organza Газа Ткаенина Бебе Туш Партија Материјали DIY Коса Лакови рачно изработени (Боја : Сива боја, Голем

YANGY Ткаенина Лента 6cm 25Yards Виножито Фолија Точка Tulle се Тркалаат Organza Газа Ткаенина Бебе Туш Партија

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1838.40

Широко се користи : Tulle е голема мулти-функционален додаток, може да се користи за широк спектар на посебни прилики.Тие се совршени за на свадба, забава, прослави, graduations, посебен настан, банкет настани, украси.Совршена должина за да ги задоволи вашите потреби : може да се користи за многу DIY апликации и украси, како што се занает тип : кукла одлуки, везови, капа на одлуки & губење на занаети, шиење, тапацир, партија декорација.Висок-квалитет : mesh дизајн tulle ткаенина се тркалаат може да се користи на свадба, bridals тушеви, бебето тушеви, партија, Божиќ, прослави, graduations, украси.Каде да го користите : широко се користат за роденден, свадба декорација, бебе туш, домашна декорација.Можностите на оваа газа ткаенина се бескрајни, што може да се замисли.Тоа може да се користи за табела знаме здолниште занает, девојка балет здолниште/кукла здолниште шиење занает, и девојката коса, лак додатоци одлуки занает.Тоа исто така може да се користи како лента за подарок завиткување, партија декорација, итн.Многу погодна за девојки балет здолништа, клупа лакови, чаир ремени, свадба декорација на маса декорации, пакување подароци и подароци, пакување предмети, еднорог-тематските бебето тушеви, роденден украси, ова е девојка партија, свадба, Партии, прослави, дипломски церемонии, специјални настани, банкети, украси.Материјал Supplies Quantity : 1pc Length : 25yard/ролна(22m)Ширина : 6cm Material : polyester Color : 15colors available Note : Молам, дозволете 1-2cm прирачник measurament грешка.Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте не директно, ние ќе ви помогнат во секое време!Уметности, Занаети & Шиење"Ткаенина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Plaid Лос и Ирваси Жичен Лента.Додадете свој личен допир на било кој проект!.Оваа лента карактеристики на л

Панделки за Подарок Завиткување Овие прекрасни мултибоја панделки се погодни за сите видови на подаро�

Големина на(приближно) : Должина 394inches (10m) x ширина 2.56 инчи.Материјал : Изработени од природни hessian & чипка.�

Материјал : 100% полиестер платно 7 / 8" лента.Димензии : ширина : 20mm(7 / 8" инчи)16 ролни.Секоја тек е околу 25 метр

6 метри / 216 инчи секој тркалаат Ширина : прибл.5 инчи широка, можете лесно може да го намали го во соодветн

НАЈДОБАР ЗАНАЕТ ДОДАТОК : Луѓето секогаш ќе богатство вистинската убавина и како ќе светне моментот со �

Димензии : 1.5 инчен широк, 5 / 50 дворови по ролна.Материјал : 100% Полиестер, grosgrain сатен панделки.Тебе боја со

1" X 15yards црна burlap лента.Изработени од 100% од јута.лесно на Допир.Луксузен burlap панделки валани на картон јад

【Пакетот Вклучува】 : 5 ролни 11 / 2 инчен сјајот лента, злато во боја; 25 метри по тркалаат, 125 Метри во Вкупн�

Моден sequin tulle ролни 25 метри sequins газа за повеќе цели занаети DIY.Одлично за diy туту здолниште,headscarf,дома дек�

Боја : Црвена , Црна Карактеристики & Придобивки : Печатени "Среќен секојдневниот" букви, го прави вашиот �

Торба на 250 ПредФормирана Црвен Сатен Свеста Панделки.Лентата е Топла Намали за Запечатен Раб.Безбеднос

Лен Ткаенини Лента Жичен Раб.Ширина 1.5" x Должина од 50 метри.Изработени од 100% Полиестер.Димензии : 1 5"W x 50 М�

Елегантен двојно лице Сатен.Совршен за облека, занает, флорални, домот и декорација на hairbow додатоци.На р

1.Материјал : Полиестер, двојносоочуваат сатен панделки 2.Популарната grosgrain лента има ребрести текстура �

Големина : Божиќ сатен лента мерки за прибл 50 mm / 2 инчи во ширина, секој се тркалаат мерки за прибл 25 метр�

Полиестер,Сатен 【КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】100% полиестер.Двојно лице сатен лента има stitched рабови.многу доб�

Scroll