Обновено
PLUSKER 304 од не 'Рѓосувачки Челик Clevis Лизга Кука 5/16 Американски Тип на Вртливата Око Кревање Дигалки Синџир Куки за Местење Додаток (SWL 650 КИЛОГРАМИ)

PLUSKER 304 од не 'Рѓосувачки Челик Clevis Лизга Кука 5/16 Американски Тип на Вртливата Око Кревање Дигалки

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76

✔ Престанете да го користите додека се на јадицата не е флексибилна на ротација.Пакет се вклучени : 1 x 304 од не ' Рѓосувачки Челик Clevis Лизга Кука Прашања Треба Внимание : ✔ Редовна инспекција на кука според користење на состојба,не повеќе од еден месец.Апликации : Погоден за сите видови на инженеринг подигање на машини, металуршки рударска опрема, порт железничката утовар и истовар, шумарство машини, електрична опрема, воздухопловството и поморски, копнен транспорт, фабрика и рударство претпријатија кревање, влечење, итн.Материјал : Направен на 304 нерѓосувачки челик со високо полиран површина, цврсти и трајни, анти- ' рѓа и отпорен на корозија. ✔ Престанете да го користите веднаш кога на јадицата се надвор од форма. ✔ Забрането е да се застане под подигање на предмети, додека суспензијата амбиент. 360-степен слободни ротација се спречува кршење предизвикани од knotting на јажиња или синџири.Ве молиме имајте во предвид : Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Бренд : Plusker Материјал : висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик Безбедно Работно Оптоварување : 650 КИЛОГРАМИ Нето Тежина : 240g/1 x 304 од не 'Рѓосувачки Челик се Лизга Кука (5/16", 650 KGS) Боја : сребро (како на сликата покажува) Услуга : 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА за КВАЛИТЕТ.Отворањето со безбедноста latch е 5/16 инчен;Лесен за употреба : се Отстранува latch за практично користење, но никогаш не го надминува SWL 650 KGS. ✔ Забрането е да преоптоварување употреба.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Карактеристики : Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик Боја : Сребро Безбедно Работно Оптоварување : 650kg

Кука плоча со цврсти кука и 4.000 lb.капацитет за користење со синџир, кабел, или јаже, и мотокар (се продава �

Scroll