Обновено
Смета Крстот Бод комплет Девојка во Афион Поле

Смета Крстот Бод комплет Девојка во Афион Поле

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76

Vervaco нуди прекрасен дизајн во класичниот и современиот стил и нуди најголем асортиман везана колекции во различни техники.На Vervaco смета крстот бод техника овозможува детален embroidering.Сите материјали кои се во комплет, се со врвен квалитет.За почетници, од сите возрасти.Зголемена мапираа дизајни со јасни симболи прави крои лесно и удобно.Тоа е погоден за започнување и искусни embroiderers.Идеална DIY домот и декорација на подарок.На Vervaco производи се од висок Белгискиот квалитет.Vervaco Смета Крстот Бод Комплет со Шема, DMC Теми, Смета Крстот Бод за Полнење, Заврши DIY Комплет со сите материјали за шиење.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртеж

КОМПЛЕТ СОДРЖИ : 14Каратно.Бела Aida Крпа 100% Памук Везови Конец, Игла.Лесензаследење Инструкции & График.Ко

Материјал : 100% Памук.Вез Комплет вклучува presorted памук конец, памучна ткаенина, игла и Настава.Памук теми �

Производ Висина : 9".Производ Должина : 12".Производ Должина : 12".Земја на Потекло : сад.TOBINСмета Крстот Бод з�

ТЕА GOUVERNEURГрк Перница На Jobelan Смета Крстот Бод за Полнење : Дваесет и Седум Брои.Инспирирани од природата

Се создаде убава работи.Ги вклучува сите материјали.Детални инструкции.Пакет Должина на Производот : 8.5"

Злато Кристал Beaded Шармираше Украс За Полнење Мил Хил 2012 Снег Кристали.Комплет со целосни инструкции вкл

【КРСТБОД СМЕТА КОЛЕКЦИИ СОВРШЕН ЗА ПОЧЕТНИЦИ ДЕЦА НАПРЕДНИ】Совршен за почетник крстот бод или средно

Памук.Увезени.смета 14ct крстот бод колекции 8264cm , 400299stitch, заврши големина 72x54cm.памук насоки, памук, aida ткае

Овој комплет е дел од Копчиња & Монистра Зима серија.Комплет вклучува : Монистра, керамички копчето, перф

Крстоткрои комплет вклучува : боја шема, 16count Aida крпа, Mouline конци, игла.Ова е Смета Крстот Бод Комплет Пла�

DIY 5 D Дијамант Сликарство е нова популарна рачно изработени производи, DIY производството чекори се еднос

Ве молиме да се напомене дека рамката не е вклучена.На рачно изработени сликарство може да се збогати пр

Вклучува 6инчен круг пластични обрачот за крои и по завршувањето.Заврши големина : 6инчен.ЛесенЗаследењ�

Комплет содржи : бела, лен, 30 смета ткаенина; предподредени памук теми; игла; големи квадратни мапираа ди�

Секој тип на линија одговара на бројот и симбол, и на броеви и симболи одговара на секоја линија се отпеч

8" x 10" 6 подарок тагови вклучени.Copyright 1999 година Расположение гласи : "ќерка е како дар од Бога, испратени д�

Scroll