Обновено
Сетилните Switch Напојувани Фреквенција Управувач за Трафостаница(Нормално Отворен)

Сетилните Switch Напојувани Фреквенција Управувач за Трафостаница(Нормално Отворен)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1807.20

Идеален избор за автоматско индустриска опрема за контрола и електрична енергија за следење.Користење на електромагнетни меѓусебна inductance принципот на струја, напредна switch излез откривање, следење и заштита аларм тип на производи без напојување технологија се усвои.Во споредба со традиционалните трансформатор и топлинска заштитник, тоа има предности на висока точност, стабилни перформанси и долг животен век.Тековната-уреди со покажувач на прекинувачот е за безбеден, удобен, следење или за откривање на струја на електрична опрема.Користење на електромагнетни меѓусебна inductance принципот на струја, напредна switch излез откривање, следење и заштита аларм тип на производи без напојување технологија се усвои.Во споредба со традиционалните трансформатор и топлинска заштитник, тоа има предности на висока точност, стабилни перформанси и долг животен век.Широко се користи во трафостаница, фреквенцијата, контрола уред, инвертер уред, electrolytic позлата, електрична локомотива, улична светилка мониторинг, рудник за јаглен и други треба тековниот мониторинг автоматизација индустрија.

Повеќе детали

Switch Type:
Normally Open/Normally Closed(Optional)
Power Supply:
Self-Powered,No External Power Supply is Required.
Starting Current / Frequency Range:
0.2-30A, 40-400Hz
Startup Time:
Switch Contact Capacity:
Maximum
Overload Capacity:
+100%@30A
Threading Hole Diameter:
9mm
Indicator Light:
Red and Green
Installation Form:
Flat Installation
Shell Material:
Fireproof ABS
Working Temperature:
-20~55 °C
Working Humidity:
0-90%, No Condensation
IP Rating:
IP30
Size:
46 x 65 x 25mm / 1.81 x 2.56 x 0.98in
Package List:
1 x Sensing Switch :
1 x Users Manual(Chinese & English) :

Слични производи во категоријата

1.Живописни Слика Совршен Бои Највисок Квалитет На Слики на располагање; 2.Три различни големини се дост

【ГОЛЕМИНА】 1 / 4 инчи диск, 7 / 32 инчен 6точка штекер 【МАТЕРИЈАЛ】 Хром vanadium челична конструкција за сила и

Интегриран дизајн на телефонот случај и паричник, многу удобен за носење на отворено, поддршка стојат ф�

Сите високоодделение за греење кондензатори се користат и материјали се претенциозност.Адаптација на �

ФАЌА ПАДНА СЕМЕ ДА СЕ ХРАНАТ ПОВЕЌЕ ПТИЦИ И ДА СЕ НАМАЛИ НА ЗЕМЈАТА НЕРЕД.Го намалува земјата во хаос.Одг

Брзо Прилагодување И Меморија Задржување На Вилицата Отворање.Тенок Вилици Облик За Ореви И Цевки.Тоа Е

Сигнал на излез линија (жолт)3 Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и до

Miyuki Најлон Beading Тема за beading, beadwork, накит одлуки, капчиња и крпа ткаење.Оваа казна, но сепак силен beading тема

Пакетот Вклучува : 1 Pc x Далечински Управувач Extender |.Број на модел : IRДалечински Управувач Приемник.Употре

Направени од издржлив никел позлатен материјал.Кошница се вклопува во една чаша во време, во триаголен �

Предвремени затворање.Материјал Опис : Полиестер.Целосна Еден двострано Печатење.Тоа се меки, лесни и д�

Обезбедува изолација за агресивни риби, повредени, риба, мали риби, ракчиња, море clownfish, итн.Новороденче �

1949S Линколн Пченица Отсто Многу Добро.Производ сликите се на точната колекционерски монета(s) продаден и

Направен од челик,цврсти и издржливи.Прецизни димензии,лесно да се инсталира.Тип : Батеријата Складирањ

Карактеристики : 1600x1200 (2 MP) HD поток со визија ноќ.Интегрирани влезот осветлување.Во реално време двонасо�

Нашите 3 D faux mink трепките се рачно изработени од најдобар квалитет синтетички влакна, што е исклучително

C3 Микрожито Волфрам Карбид Секачи.Се користи за рачно изработени врата или други машини.Цврст Челик, Пр�

20 Парчиња Метал Антички Бронзена Боја Накит Правење На Резерви Шарм Beading Изработката На Големо 42795 Љубов

Scroll