Обновено
Полу-Синтетички 2-Циклус на Висока Темп Трки Масло, пивце (10120)

Полу-Синтетички 2-Циклус на Висока Темп Трки Масло, пивце (10120)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 226.80

Тип На Производ : Авто Додаток.Пакет Димензии : 7.874 Cm L Х5.08 Cm W X17.78 См Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 1.08 Lbs.Автомобилската Мазива Циклус Масло.Овој производ е напредна технологија TCW3 "ниско чад" две-циклус масло формулирани од специјална мешавина на минерални масла, polybutene и ниски пепел додаток на системот.Лукас 2-Циклус Трки Масло е специјално дизајниран за да се спречи јаглерод депозити на клипот прстени, здолниште, круната и под круната области и да се спречи издувните порта блокирање.Тоа е prediluted со посебен растворувач за да се олесни мешање со gasolines на сите температури.Лукас 2-Циклус Трки Масло се препорачува за сите воздух и течноста за ладење забавува-мозочен удар мотори и пониски специфични излезен воздух за ладење мотори функционирање под сите услови на работење.Ги исполнува условот за "ниска чад" масла често се нарекува "без чад" масла.Дизајниран главно за употреба со масло за вбризгување на горивото каде што нема гориво/масло premixing е потребно.Сепак, тоа исто така е прифатлива за користење во премикси на бензин и нафта до 50 : 1. Features Prevents јаглерод депозити се Меша и со gasolines на сите температури ги Исполнува барањата за "ниска чад" масла.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Печати протекување, вклучувајќи : серво Волан, Менувач, моторното Масло, Опрема Масло.Ќе престане да пуш�

Оптимизира ефикасноста и економичноста на горивото и до 5%.Го намалува нивото на замрзнување точка на би

Ја враќа цилиндар компресија.Ја враќа коњски сили.Ја враќа перформансите на моторот.Го намалува масло п

Scroll