Обновено
Dragonhawk Сокол Ротари Тетоважа Машина Лесен Пиштол 4.0 mm Удар Q812 (Црна и Зелена)

Dragonhawk Сокол Ротари Тетоважа Машина Лесен Пиштол 4.0 mm Удар Q812 (Црна и Зелена)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2879.76

Dragonhawk моќен ротари тетоважа машина го задржува придобивките од серпентина машина, вклучувајќи компатибилност со стандардните игли, и непречено, стабилни перформанси дури и кога се користи со ниски напони.Мозочен удар Должина : 4.0 мм.Компатибилен со стандардот и кертриџ тетоважа игли.Во можност да им помогнам на magnums до големина 25; исто така работи со облоги во многу големини.Може да се користи и за традиционалните реализам, newschool, црна работа, ориентални dotwork, letterings, и пошироко.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Конкавни и конвексни анти‑пропадна пенкало тело дизајн, лесен и мала големина, удобно да се одржи, да се

Машина карактеристики : 1,Тежина : 82g 2,Брзина : 8 V / 9000 Вртежи во минута 3,погонски напон : 5ДК 8 V...

2 kg 8、Производ Пакет Големина (21.ЗАДОВОЛСТВО GURANTEE ве Молиме, чувајте ги на машина за работа под 11 V за за�

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА тетоважата комплет вклучува 1 ротари тетоважа пенкало машина со Клип Мозок, 2 Безжични

Тоа не е лесно да се деформира по долго време на употреба.Направена со Авион Алуминиум и со Прецизност Ц�

Преносни големина е погодно за домашна и професионална употреба.Ниски вибрации може да се обезбеди пре�

1.Прилагодливи напон : тетоважата пиштол може да се прилагоди на напон што е потребно да се контролира ин

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни за тетоважа кертриџ игли.Дијаметар 0.35 MM Тетоважа Игл

Ротација стабилни, помалку вибрации, ниско ниво на бучава послаб;.Може да се вклопат за трајна шминка иг�

Копирање на дизајнот на пренос на трудови лесно и брзо.Оваа тетоважа печатач има брз трансфер печатење �

1.Оваа ротари тетоважа пенкало е дизајниран за да ви даде следниот чувствуваат за вистинско пенкало, кои

Прецизни Тетоважи : тетоважата серпентина машина работи брзо и длабоко продира во кожата да се направи �

Мозочен удар Должина : 3.5 mm.Игла издаденост : 04.5 mm.За надеж : 7.5 V9 V.За боја пакување / засенчување : 6 V8 V.ВРТЕ�

Моторот е 10w направен во Тајван, моќта е стабилна и излез, и secant е повеќе од доволно за да ги намалите.Едно

★ Донесување на посебен дел за дизајн, што може да се заклучи конфигуриран игла глава добро, многу безбе

Тетоважа машина пенкало за полнење : тетоважата пенкало за полнење има долга жица, подолго тетоважа кли�

Мотор : 9 V12000 Rpm 6.Капацитетот на батеријата : 1800m A 5.притиснете иликопче за да се префрлите на напон спекта�

Работен напон : 69 V , Мал и компактен, тоа може да се стави во џеб, и тетоважа уметник може да тетоважа во с�

ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ МАТЕРИЈАЛ тетоважата машина кертриџ пенкало е направена од супериорен авиони алумин�

КОРИСТИ стандарди И КЕРТРИЏ ИГЛИ – лебдечки collet менгеме на назад систем овозможува употреба на овој ро�

5 Тетоважа Power Type : Дигитални Тетоважа Моќ Supply Type 2 : LCD Тетоважа Моќ Supply Size : 10.Широко се користи : Дигитални

1, Нов дизајн, лесно да се контролира.Најпопуларниот тетоважа шминка машина 2, Брзина : 15000 35000 / m.Високи пе

Scroll