Обновено
Заварување Ракавици Заварување Ракавици, со Kevlar Stitched Заварчик Ракавици, Отпорни на Топлина, оган-Отпорни (Боја : 4 парчиња, Големина : 26cm во Должина)

Заварување Ракавици Заварување Ракавици, со Kevlar Stitched Заварчик Ракавици, Отпорни на Топлина, оган-Отпорни

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1339.20

Тоа е ефикасен дури и во екстремни средини.Одлична сигурност : Ефикасно да ги заштитат рацете и лактите од мелење остатоци, заварување искри, топла јаглен и отворен пламен, топла кујнски прибор и топла пареа. Овие ракавици не се погодни за директен контакт со жешка скари или топла метални садови за долго време.Мултифункционален употреба : може да се користи не само за заварување, но исто така и за друга работа и домаќинство задачи, како што се работа ракавици, градинарство ракавици, кампување ракавици, рака заштита ракавици, камин ракавици, шпорет ракавици.Направени од високо-квалитет одделени кожа, помеки и пофлексибилна.Тие ќе ги заштитат рацете од искри, оган и ултравиолетови зраци.Не се впие во вода за чистење по употребата за да се зголеми работниот век.Зајакнување на стрес позиција, силна крои за да се осигура вашата безбедност.Многу погодни за употреба како заварување ракавици, безбедносни ракавици, отпорни на топлина ракавици, кампување ракавици, градина ракавици, камин ракавици.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

PCGS Оценување, Уверение; Сертификација Број : 31955607 2009 Година (P) Индијанци Sacagawea Долар; Манган / Бакар / Цинк.

Направени од цврст месинг.Атрактивни камин додаток.Знакот мерки 11 / 2"H x 31 / 2"В Солидна Месинг ОТВОРЕНА / �

Се користи за дела за кои се бара чести отстранување, тоа во голема мера може да го подобри услуги живот �

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Поврземе на големи шише; 2 [КОМПАТИБИЛНОСТ] : Погоден за грејач, кампување шпорет, преносни скара, десктоп

памук смеса.Рака Мие Само.Карактеристики : Божиќ облека и прибор, од дрво / елени главата, писмо печатени,

YSJJNDH СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ, безбеден и сигурен.Мали димензии и мала потрошувачка на енергија / Висока кон

Знак Носител на Пиедестал, 24x36, Стипса, Хром Овој оглас е за секој.Објект : Пријавете се на Држачот за Монт

Дали сакате да им даде на вашата соба а Сосема нов изглед и на ниската Цена не гледам подалеку од нашиот �

Дизајниран за Постојан Поставување на меки или стврднат шахти.Длабока пенетрација дава овој стил на за�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

По завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на ср

Кога ќе одат надолу, дишам, кога ќе излезе, и издишување❃ глава не треба да се потпреме на supine одбор...

Производ на Индонезија.Задржи бебето тело топло, придавам влогови на бебешка кожа.Може да се користи ка�

Scroll