Обновено
Бела UHMW Полиетилен Пластична Бар - 1 Дебела x 2-1/2 Широк x 48 Долго

Бела UHMW Полиетилен Пластична Бар - 1 Дебела x 2-1/2 Широк x 48 Долго

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1674.00

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"; Толеранција На Дебелината : (-0.016" - +0.024"); Ширина : 2-1/2"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Бела; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 4,400 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Сиромашните; Влијание Сила : 16.0 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Одличен.Коефициент на Fricton : 0.15; Триење Оценка : Многу Лизгава; Апсорпција на Вода : 0.0001; Апсорпција на Вода Оценка : Одлична; Цврстина : 70 D.Густина : 0.034 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -70° до 180° F; Спецификации се Сретна : ФДУ, УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.UHMW Полиетилен има одлична отпорност и лизгава површина која го намалува триење и абење.Покрај тоа, таа е силен електричен изолатор и влага-отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Пакет Димензии : 2.5 L x 4 H x 0.75 W (инчи).Пакет Тежина : 0.1 фунти.Земја на Потекло : Јапонија.Истекот датум е посл

Идеален за во реално време пцр апликации кои бараат максимален оптички јасност.Се препорачува за темпе�

Овој филм е балансиран за дневна светлина и електронски флеш изложеност.Тоа се состои од 10 изложености �

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 8"; Толеранц

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Оваа Photo4 Less Врвот Вредност Fujifilm Додаток Комплет Вклучува : Fujifilm instax мини Инстант Филм (20 Изложености)...

Еден Пластични Состав.Увезени.За користење со приклучоци за данок мини 7, 7s, 8, 25, 50, 55 Polaroid 300, Polaroid meow, Дија�

Splinter заштита филм безбедност филм bulletproof филм.Димензии 75 х 220 cm, Дебелината : 100 µ.Светлосна пропустливост

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 11 / 2"; Толеран�

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8"; Толеранц

Класичен обновено Iтип филм вредност пакет : класичен филм се враќа со нова формула исклучиво за Iтип на �

Фини зрна, средно острина.Медиум контраст, умерен степен на проширување.Pushable.Кодак ТриX 400 е сите целта pan

5 (cm) должина X ширина X height Weight : 4 кг★Превенција : времето За испорака е околу 15 работни дена.Ако сеуште не

Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Цинк хартија ја елиминира потребата за скапа филмска и

Филм Типот : Црна и бела пресврт филм.Филм Формат : 13536 кертриџ (36 изложености, 35mm двојно работ перфорациј�

INSTAX плоштадот филм за оние корисници, кои се голем фан на темната граница, но преферираат поголем платно

* Украси за роденден партии, специјални настани, фестивали Суштински додаток за филм на одлуки...

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 21 / 2"; Толеран�

Scroll