Обновено
LSSJJ Цртање Акварел Pen Set 20 Боја Сет на Цртање и Скицирање Маркер Пенкала 20 Бои, Акварел Четка Пенкала Цртање Сликарство Скицирање Маркер Пенкало Поставите Студент Ум

LSSJJ Цртање Акварел Pen Set 20 Боја Сет на Цртање и Скицирање Маркер Пенкала 20 Бои, Акварел Четка Пенкала

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 410.16

Идеален за боење книги, карта во донесувањето одлуки, букви и бележник, списание, и хартија занаети.Оваа уметност создателот содржи 20pcs акварел четка, ќе може да се подготви свој уникатен бои.Вид на четка совет може да се користи за карта во донесувањето одлуки, илустрации, скицирање, сликарство, цртање, боење, графички дизајн-карта во донесувањето одлуки, calligraphy, и рака-букви.Еко-пријателски, не-токсични, киселина слободна, безбедна и добро да се студентите.Боја жив, инфилтрација боја, шалче, се меша ефект е добро.Опис : Овие акварел четка пенкала се идеални за боење книги, карта во донесувањето одлуки, букви и бележник, списание, и хартија занаети.Боја жив, инфилтрација боја, се меша ефект е добро.Еко-пријателски, не-токсични, киселина слободни, вода боја пенкала ќе ги задржат учениците безбедно.Карактеристики : Материјал : ПВЦ + ПП Боја пенкало должина : Околу. 16.8 cm / 6.6 инчен Тежина : 245g Пакет се Вклучени : 20 x Акварел Четка Пенкала 1 x Бела Четка Пенкало Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

8 оз 36 Бои : 372g / 13 【Двојна Совети Дизајн】 : Користете мека четка совет(12mm) за боење, засенчување, и да се м

Големина на : (L)19cm;resonable големина.Дизајн : Убава цртан филм пердув дизајн направи повеќе смешни отколку д�

Сет од 6 двелинија пенкала цртање пенкала.Вие не треба да се грижите за недостаток, па можете да уживате �

На Кинески Calligraphy четка е еден вид на традиционалното пишување и алатки за сликање во Кина.Со четка за сл

Нашите моливи сме направени до највисоките стандарди, што ги прави погодни за услужни и деликатна дизај

Тенка ЛИНИЈА БОЈА ПЕН Нашите Slanting парична Казна Линија Боја Пенкало додава елегантен акцент на вашиот �

★ На 24 РАЗЛИЧНИ БОИ : 24 fineliner боја сет пенкала, Без дупликати, 0.4 mm парична казна совет линија точка маркер

8 mm, бела пенкала за детали цртање, скицирање, истакнување, боење и илустрираат 【Моменти Пенкало】Корист

Официјално Лиценцирани Колегиум Лого.силна snap затворач дека сигурно има две челик клучните прстени на �

Нетоксични, киселинабесплатно, висок квалитет.Долготраен, заситени бои, не исчезнува, доволно висока ко

Пенкалото е компатибилен со повеќето паметни телефони и таблети, вклучувајќи i Phone, Android, Галакси, i Pad, Kindle

Спецификација : Димензии Watercolour Четка Пенкало Големина : 15cm (5.Иако тие се во ред совет четки, може да се пр

Совршен Подароци : Идеален за деловни подароци, промотивни рекламирање, прослави годишнината, планирањ�

Пакет вклучувајќи : ќе добиете вкупно 8 парчиња на парична казна точка линија сликарство пенкала во разл

Официјално лиценцирани од страна на Универзитетот на Синсинати, само на М La Hart.Направени од .925 sterling silver �

Scroll