Обновено
ЗОШТО-YUE Hvlp Комплет де pistola де pulverización де aire 5000PSI Висок Притисок Airless Боја Спреј Airbrush Sprayer со 517 Спреј Совет Млазницата Guard Моќ Алатка Додатоци Прскање Машина

ЗОШТО-YUE Hvlp Комплет де pistola де pulverización де aire 5000PSI Висок Притисок Airless Боја Спреј Airbrush

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1665.60

Како да се одржи : . 1.Секој пат кога употребата на алатки од алатка воздух влезот пополнување 3 до 4 капки на специјални нафта гас да се намали носат и продолжување на работниот век на алатката. 2.Да се осигура дека снабдувањето со гас извор алатка сува, без нечистотии. 3.Редовно чистење, гас одржување, навремена замена на носење на делови.Airless Боја Спреј Airbrush Color : Blue Material : Metal Total должина : 200 mm Total ширина : 180 mm Max WPR : 5000 PSI/345 bar Airless Спреј Tip Color : Black Model : 517 Maximum притисок : 34.5 MPa5000 PSl345 Bar Size(L*H) : 4.3 x 4.5 cm Tungsten челик фалсификување, не е лесно да се носат и издржливи.Чекори за да се користат : 1.Прво на сите, боја беше отстранет за да се провери дали постои руптура штета, најде дека треба да се заменат веднаш.2.Дека ќе има воздушен притисок на trachea пристап до крај на се справи со крајот на воздухот влезот конекција, мора да се провери во воздухот штекер и секој дел на врската дали има течење, постои истекување феномен треба да биде дури и одржување.3.Според барањата на квалитетот на бојата потребно да се прилагоди на примена на боја Airbrush Package се Вклучени : 1 x Боја Спреј Airbrush(Со Основа)1 x Airless Спреј Совет(со печат)Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1 ~ 3 cm грешка.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

7458830 Карактеристики : Фарма опрема спреј во боја Allis Chalmers Портокал Спроведување на метал или дрво Внатре�

За користење на пластика, метал, дрво и повеќе.Совршен за внатрешна и надворешна проекти.Суши во 10 минут�

Суши брзо.Капи опсег : 10 30 секунди.Voc & мир во согласност.Контролирани магла спреј шема.Sprayon SP7000 мултицел �

Штити обложени предмети против влага, киселини, корозија, и лизгање / лизгање.Deadens звук.Обезбедува удобе�

Формулиран за морската средина.За употреба на сите outboard и inboard мотори, стерн дискови, и пониски единица а

Производителот гаранција може да не се применува.Инстант восок брз сјај.Подолго траење висок сјај сјај.

Scroll