Обновено
EuisdanAA M10 Јаглероден Челик Занитвам Ореви Рамна Глава Вметнете Nutsert Жолта Цинк Позлатен 10 Компјутери(Tuercas де remache де acero ал carbono M10 Inserto де cabeza plana Nutsert Chapado en цинк amarillo 10 pie

EuisdanAA M10 Јаглероден Челик Занитвам Ореви Рамна Глава Вметнете Nutsert Жолта Цинк Позлатен 10 Компјутери(Tuercas

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 251.76

Материјал : Јаглероден Челик, Заврши : Жолта цинк позлатен.Тема Големина : M10 x 1.5 mm.Контрола Опсег : 1mm-4mm.Ударна дупка големина : 13mm / 0.51"(Tamaño del orificio де perforación : 13 мм / 0,51".Пакет Содржина : 10 x Занитвам Ореви(Contenido del paquete : 10 x tuercas де remache.Euisdan AA M10 Јаглероден Челик Занитвам Ореви Рамна Глава Вметнете Nutsert Жолта Цинк Позлатен 10 Pcs A Занитвам Орев fastener е тубуларна занитвам со внатрешни теми.Тоа бара инструмент или уред на кој ќе се инсталира во секунди форма едната страна од работа.Еднаш ќе се инсталира, нема завршувањето на работата е потребно.Додадена корист не само за да се биде сигурен fastener, тие се подготвени да се користи со теми се достапни за завртка прилози.Материјалот е премногу тенка за да машина нишката.Слепи Занитвам Јатчесто овошје исто така се користи кога некоја апликација има малку или воопшто нема пристап до задница како што може да биде инсталирана од предната страна на работата парче.Спецификација : Име на Производ : Занитвам Nut Material : Јаглерод Steel Finish : Жолта Цинк Plated Grip Опсег : 1mm-4mm Thread Големина : M10x1.5mm Drill Дупка Големина (+/-0.1) : 13mm / 0.51"Вкупна Големина : 20x17mm / 0.79"x0.67" (L*Макс.Г)Пакет Содржина : 10 x Занитвам Nuts Description во Spanish Tuercas де remache де acero ал carbono M10 Inserto де cabeza plana Nutsert Chapado en цинк amarillo 10 piezas Material : acero ал carbono, acabado : cincado amarillo.Tamaño де ла rosca : M10 x 1,5 mm Rango де agarre : 1 мм-4 mm Tamaño del orificio де perforación : 13 мм / 0,51"Contenido del paquete : 10 x tuercas де remache.

Повеќе детали

Product Name:
Rivet Nut
Material:
Carbon Steel
Finish:
Yellow Zinc Plated
Grip Range:
1mm-4mm
Thread Size:
M10x1.5mm
Drill Hole Size (+/-0.1):
13mm / 0.51
Total Size:
20x17mm / 0.79x0.67 (L*Max.D)
Package Content:
10 x Rivet Nuts
Description in Spanish :
Tuercas de remache de acero al carbono M10 Inserto de cabeza plana Nutsert Chapado en zinc amarillo 10 piezas :
Material:
acero al carbono, acabado
Tamaño de la rosca:
M10 x 1,5 mm
Rango de agarre:
1 mm-4 mm
Tamaño del orificio de perforación:
13 mm / 0,51
Contenido del paquete:
10 x tuercas de remache

Слични производи во категоријата

Нерѓосувачки Челик Занитвам Ореви Навој Вметнете Nutsert 77 компјутери 5 Големини #832 #1024 / 1 / 4"20 / 5 / 16"18 / 3 / 8

✅Премиум Квалитет Направен од висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик материјал, со висока цврстина и �

Fastens во слепа дупки.Нема да ја нарушат материјали.Не дупка со дијаметар чувствителни.Може да биде инстал

Број На Модел : M3 M4 M5 M6 М8 M10 М12 Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.DIY Материјали : Металугрија.Тип : Занитвам О

♞【Занитвам Орев Големина : 】Во овој сет, тоа вклучува 100pcs 5 / 32"32 UNC занитвам ореви за вашата работа, која

Тема Големина : 8mm / 0.32"(D); Име на Производ : Занитвам Орев.Материјал : Метал; Тежина : 1832g.Пакет Содржина : 200(+

【Трајни Квалитет】Сите Занитвам Ореви се направени од јаглероден челик,силна рѓа и отпорен на корозија

М3 Само Непобитниот Орев.Материјал : јаглероден челик.Навој Дијаметар : M3, погоден за карбонски влакна ли

Тоа е широко се користат во собранието на автомобили, авијација, железнички пруги, ладење, лифтови, прек�

Име На Производ : Занитвам Орев; Материјал : Јаглероден Челик, Од Цинк.Навој Дијаметар : 3мм; Вкупна Должин

Материјал : Алуминиум и нерѓосувачки челик и боја е оближена со цинк челик.Пакетот Вклучува : Вкупно 1200pcs

Овие завртки и ореви се совршени за надворешна дома и индустриски апликации 5 PCS М2 М2.5 304 Од Не ' Рѓосувачк

6mm M6 Орев sert пакет.Погодни за употреба со повеќето материјали кои не можат да бидат прислушувани.Алумини

Производот се користи во собранието на електромеханички и светлината индустриски производи, како што с

Се користи за прицврстување на полето на разни метални плочи и цевки и други производствени индустрии.М

Пакет Содржина : 100 КОМПЈУТЕРИ М4 Јаглероден Челик Rivnut.Тип : Рамна глава, Knurled тело.Јаглероден челик обезб�

Scroll